Mala djela, možda naizgled sitnice, mogu pridonijeti i imati značajan učinak kada radimo zajedno
Već treću godinu zaredom multiplatformski projekt Novog lista ZAJEDNO 2024. kroz niz print i web specijala, konferencija i posebnih projekata, intenzivno komunicira temu održivosti i zelene tranzicije u svih segmentima lokalnog i nacionalnog djelovanja, pritom naglašavajući važnost individualne odgovornosti i snagu lokalne zajednice u promjeni uz važnu poruku – mala djela, možda naizgled sitnice, mogu pridonijeti i imati značajan učinak kada radimo zajedno.
Održivost u svim segmentima
Teme specijala tiču se zelenih investicija, analiza trendova i inovacija u segmentu obnovljive energije, intervjua sa stručnjacima o potencijalu i izazovima tranzicije ka održivoj energiji, istraživanja problema upravljanja otpadom i recikliranja, održive poljoprivrede, zelene mobilnosti, zaštite okoliša i bioraznolikosti, zelenog obrazovanja i razvoja ekološke svijesti, zelene kupovine i promjene svakodnevnih životnih navika.
Kao specijal izlazi u ožujku, travnju, lipnju, rujnu te prosincu ove godine, a landing stranica/microsite pronašla se kao centralno mjesto za sav sadržaj projekta, a koja osigurava dodatnu vidljivost i praćenje aktivnosti klijenta u području zelene transformacije.
Tu su i eventi i konferencije Novog lista koje okupljaju ključne ljude hrvatske politike i gospodarstva u raspravama o zelenim politikama, investicijama i njihovom utjecaju na lokalni i nacionalni razvoj. Tako se nedavno održala konferencija Kvarner 2030. Energetsko čvorište EU, dok je u svibnju planirana konferencija Održivi turizam.
Zeleno obrazovanje
Uz to, naglasak je i na “zelenom obrazovanju”, odnosno aktivaciji i edukaciji djece i mladih.
Ovdje se posebice ističe nagradni natječaj Najbolji eko projekti vrtića, osnovnih i srednjih škola. Cilj je projekta poticanje kreativnosti i inovativnosti učenika te
razvijanje njihove ekološke svijesti i odgovornog ponašanja prema okolišu. Svrha projekta je potaknuti učenike da preuzmu aktivnu ulogu u zaštiti okoliša te da postanu kritički i angažirani građani koji brinu o budućnosti našeg planeta.
Osim toga, projekt ima za cilj nagraditi i promovirati edukatore koji pružaju kvalitetnu edukaciju o zaštiti prirode i izlaze iz okvira tradicionalnog nastavnog procesa.
Kao dar čitateljima, prigodno se priprema i dar čitateljima uoči Sv. Nikole, što je tradicija koja traje već više od 20 godina, a kojoj prethodi nagradni natječaj za čitatelje koji dostavljaju svoje fotografije sa zadanom temom: zaštita prirodnih ljepota te objava najboljih fotografija u kalendaru Novog lista.
Promocija projekta je kroz intenzivnu i cjelogodišnju display kampanju, uz co branding partnera.