Dario Antić, Daniela Butorac, Nataša Manestar i Nikica Crnčić, Foto: Vedran Karuza
Sve više klijenata dolazi radi prevencije, rekreacije i odmora, kaže ravnateljica Thalasso- therapije Crikvenica Nataša Manestar
Zdravstveni turizam, prepoznat kao cjelogodišnji izvozni proizvod, uistinu predstavlja velik potencijal pojedine destinacije, a svjesni su toga i djelatnici Thalassotherapije Crikvenica, koji svojim korisnicima nastoje osigurati visoku razinu kvalitete čitavog niza zdravstvenih usluga, koje u sklopu svoje ustanove pružaju.
Naravno, o podizanju kvalitete usluge ovisi velik broj čimbenika, kao i uključenosti i podrške šire zajednice te lokalnih i državnih institucija, no, generalno govoreći, crikvenička Thalassotherapija itekako može biti zadovoljna kvalitetom svojih usluga.
Pansionske usluge
Potvrđuje nam to i ravnateljica Thalassotherapije Crikvenica Nataša Manestar, koja kaže da Thalassotherapia značajan dio prihoda ostvaruje djelovanjem na tržištu zdravstvenog turizma.
– Najznačajniji udio prihoda ustanova ostvaruje pružanjem pansionskih usluga gostima koji dolaze u Thalassotherapiju na neki od rehabilitacijskih programa ili u svojstvu pratnje pacijenata na rehabilitaciji. Zahvaljujući jedinstvenoj lokaciji, dugogodišnjoj tradiciji i kvaliteti pružanja zdravstveno-preventivnih usluga, kao i primjeni talasoterapijskih metoda, sve više klijenata dolazi radi prevencije, rekreacije i odmora.
Jedan od pokazatelja toga je i stalan rast prometa i prihoda posljednjih godina. U ovoj godini očekujemo ostvarenje 62 tisuće dana liječenja i noćenja, što je 10 posto više od prethodne godine, dok je u odnosu na pretpandemijsku 2019. godinu ta brojka manja za 5 posto.
Ulaganjem u kvalitetu i razvoj tržišta postiže se veća vrijednost za novac, a klijenti su prepoznali kvalitetu zdravstvene i turističke usluge naše ustanove, govori ravnateljica Manestar te nadodaje kako po strukturi gostiju prednjače domaći gosti, a kojima je primarni motiv dolaska fizikalna i respiratorna rehabilitacija te prirodni, ljekoviti činitelji koje pruža crikvenička rivijera.
Kako kaže Manestar, popunjenost u posezoni je izvrsna, što će reći da su svi kapaciteti popunjeni do sredine prosinca, a rezervacije i dalje pristižu.
– U cilju podizanja kvalitete usluge prehrane, tijekom listopada kreću radovi na uređenju restorana. Osim toga značajna sredstva se ulažu u obnovu, ličenje i postavljanje novih podnih obloga dječjeg odjela. Posebno smo ponosni na izgradnju dječjeg igrališta, koja nas čeka u sljedećem razdoblju i koja ne bi bila moguća bez pomoći našeg osnivača – Primorsko-goranske županije i donatora, ističe Manestar.
Također, u tijeku je izrada projekata rekonstrukcije i adaptacije smještajnih objekata Smiljka i Dalmacija te terapeutskog bazena, s kojima bi Thalassotherapia aplicirala na javne pozive Ministarstva turizma i sporta iz Nacionalnog plana oporavka i otpornosti.
Medicinski wellness
Voditelj odjela za komercijalne poslove Dario Antić ukratko nam je predstavio usluge koje Thalassotherapija nudi svojim pacijentima.
– Thalassotherapija se najviše bavi rehabilitacijskim uslugama u području fizikalne medicine, rehabilitacije, kao i rehabilitacije dišnih organa. Specijalizirani smo i poznati po respiratornoj rehabilitaciji, pa tako u području gornjih dišnih organa liječimo alergijske i kronične tegobe sinusa, grla i nosa, dok u području donjih dišnih organa liječimo kronične tegobe pluća, poput astme, kronične opstruktivne plućne bolesti i slične dijagnoze. U zadnje vrijeme imamo i velik broj pacijenata koji nam na rehabilitaciju dolaze zbog postcovid simptoma, stoga pružamo i sveobuhvatnu uslugu postcovid rehabilitacije, govori Dario Antić.
Voditeljica zdravstvenog turizma i glavna fizioterapeutkinja Daniela Butorac napominje kako su među traženijim uslugama one iz područja medicinskog wellnessa, kao i ponude tretmana lica i tijela u Thalasso Medical Spa, naročito u predsezoni i posezoni.
– Već dugi niz godina imamo korisnike koji se rado vraćaju i ponosni smo što smo svojim radom stekli njihovo povjerenje. Sve je to rezultat konstantnog educiranja djelatnika te ulaganja u medicinsku i drugu opremu, kaže Butorac.