Druga NL

Grobničan pao na Verudi i s tri poraza u tri utakmice zasjeo na drugoligaško dno

Ivica Cerovac

Foto L. TODOROVIĆ

Da su gosti u svlačionicu nakon prvoga poluvremena otišli s dva-tri pogotka prednosti, to ne bi bilo nezasluženo

ULJANIK  – GROBNIČAN  2:1

PULA Stadion SRC Uljanik Veruda. Utakmica 3. kola SuperSport Druge NL: Uljanik – Grobničan 2:1 (0:0). Sudac: Toni Dadić (Zagreb) – 5,5. Strijelci: 1:0 Perić-Komšić (48′-11m), 2:0 Pajković (70′), 2:1 Mikulica (76′). Žuti kartoni. Batelić, Buić (Ujanik), Golić, Mikulica (Grobničan).

ULJANIK: Jurak 7, Buić 6,5, Grbac 6,5 (od 59. Batelić 6,5), Pajković 7, Žgomba 6,5, Perić-Komšić 7 (od 73. Travaglia -), Đuranović 6 (od 59. Ikpoma 6,5), Zgrablić 6,5, Žiković 6,5, Giljanović 6,5, Parezanović 6 (od 46. Sinožić 6,5).

GROBNIČAN: Margan 5,5, Bosančić 6, Golić 6, Tešović 6 (od 56. Mendrila 6), Knežević 6 (od 80. Simonaj -), Pilčić 6 (od 71. Kočević -), Pozderac 5,5 (od 80. Matić -), Dukađin 5,5, Blečić 6 (od 71. Mikulica 6,5), Batarelo 6,5, Zubović 6.

Nogometaši Uljanika stigli su do druge ovosezonske domaće pobjede svladavši Grobničan u utakmici s dva lica. U prvom poluvremenu opasno je bila ugrožena nepobjedivost “Brodograditelja” na Verudi koja se protegnula na skoro 16 mjeseci i da su gosti u svlačionicu otišli s dva-tri pogotka prednosti, to ne bi bilo nezasluženo. No, Puljani su uspjeli sačuvati svoju mrežu netaknutom u prvih 45 minuta i onda su u nastavku Robert Perić-Komšić iz kaznenog udarca i Benjamin Pajković kaznili sve promašaje gostiju, koji su potom preko Lovre Mikulice uspjeli tek postići počasni pogodak.

Prvo poluvrijeme u potpunosti je proteklo u znaku nogometaša Grobničana. Prvu gostujuću prijetnju “skuhao” je u 10. minuti Parezanović, koji je na centru napucao Batarela i odbijena lopta “gurnula” je u kontru Pilčića, čiji je pokušaj s ruba kaznenog prostora blokirao Zgrablić.

U 30. minuti Jurak je kratko ispucao loptu, ali odmah se iskupio za svoj propust izbivši udarac Dukađina u korner. Nakon ubačaja iz kuta Batarelo je prebacio loptu s prve vratnice za Dukađina, koji je nogom s vrha peterca, sam kao duh, pucao preko gola. I u narednoj minuti je Batarelo gurnuo Dukađina u priliku, ali Jurak je izišao kao pobjednik iz situacije “jedan na jedan”. U 37. minuti opet je zaprijetio Dukađin, ovaj put prizemnim udarcem s ruba kaznenog prostora koji je tik uz vratnicu završio u korneru. Iz njega je Tešović pronašao Pilčića koji je pucao iz okreta, a Jurak upisao novu intervenciju. Posljednja gostujuća prijetnja u prvom dijelu stigla je u 43. minuti, kad je Pilčić glavom pucao preko gola.

Kazna za sve propuštene prilike stigla je početkom nastavka. Poslije ubačaja Žgomba je želio glavom vratiti u sredinu, no lopta je u ruku pogodila Pozderca i sudac Dadić pokazao je na “bijelu točku” s koje je Perić-Komšić u 48. minuti doveo Uljanik u vodstvo.

U 70. minuti kad je Uljanik povećao prednost. Dugom loptom iznačen je bio Batelić na lijevoj strani, a onda je uslijedilo “prebrojavanje” preko Perić-Komšića i Ikpome do Pajkovića, koji je precizno pogodio suprotni kut.

Grobničan je tražio kazneni udarac zbog igranja rukom, ali umjesto na “bijelu točku” sudac je pokazao na korner poslije kojeg je sjajno glavom na prvoj vratnici pucao Zubčić, ali još je bolja bila Jurakova obrana. U nastavku akcije “rezervist” Mikulica je prepolovio gostujući zaostatak. Bio je to signal za nogometaše Grobničana da bace sve karte u napad ne bi li uspjeli izbjeći poraz, ali u rastrzanoj igri u tome nisu uspjeli pa su nakon trećeg kola na posljednjem mjestu bez boda.