Premijer liga

FOTO Zamećani na krilima vratara Liridona Zene stigli do pobjede u susjedskom derbiju

Damir Vučko/V. KARUZA

Riječani su osvojili premijerne bodove po povratku u Premijerligu

Zamet- Poreč 27:24

RIJEKA Utakmica 2. kola A grupe Premijerlige rukometaša Zamet – Poreč 27:24 (12:14). Dvorana na Zametu. Gledatelja 750. Suci Kristijan Kovačević (Zaprešić), Velimir Šoić (Samobor).

ZAMET: Zena, Černeka, Vučko 6, Ogurlić 1, Markota, Tomljanović 9, Mrakovčić 5, Viskić, Kezić, Čosić, Pikec 3, Golik, Marković, Klanac, Lencović 1, Perkov 2.

POREČ: Bonić 1, Rušnjak 3 (2), Sulejmani, Boka 1, Vladić, Krupić, Malinarić 2, Rađaković 3 (3), Čopić, Jaman, Ikanović 5, Ivanković 2, Bajan 1, Božić, Jelić, Ljubić 3.

Isključenja: Zamet 8, Poreč 12 minuta. Sedmerci: Zamet 2 (0), Poreč 6 (5).

Rukometaši Zameta su slavili u krasnom dekoru u tradicionalnom susjedskom derbiju s Porečom. Gosti su na odmoru odmicali dva koraka, ali su u nastavku Riječani u obrani “bacali srce na parket”, a Liridon Zena je nizom obrana, od čega i dva sedmerca, obranio Zamećane. Kako su u napadu u pravi čas nalažena prava rješenja, Zamet je osvojio premijerne bodove po povratku u Premijerligu s tih 27:24.

Početak susjedskog derbija je kasnio skoro desetak minuta, sve poslije bombastične najave protkane svjetlosnim i glazbenim efektima. Porečani su riječkim napadačkim efektima suprostavili zonu “6-0” dok su na drugoj strani izlazili na kraj sa borbenim domaćim “plotom”. Slijedom toga su uz jedno izjednačenje uskoro odmakli na dva koraka prednosti, 3:1 golovima Ikanovića i Krupića.

Foto V. KARUZA

Domaćini su s psihološkim pristiskom utakmice ciklički su davali vjetar u leđa Istranima napadačkim pogreškama, za ove je Krupić povećao na 7:4 u 13. minuti. Porečani su nastavili poigravanjem s riječkom zonom održavajući mirnom igrom razliku od tri gola i nakon trećine utakmice. U 24. minuti Poreč je ostao s dva igrača manje, Zametu ni to nije pomoglo, istina prišao je na 10:11 ali je uspio i primiti gol. Uteg Riječanima su bili i promašeni ziceri dok se bližio odmor na koji su gosti pošli s prednošću 14:12.

Nastavak je donio ipak tako dugo čekano izjednačenje, u 33. minuti Tin Tomljanović je pogodio za 14:14. “Senjska ruka” je najavila i prvo vodstvo Zamećana kada je zakucala projektil u mrežu za 17:16 u 37. minuti. Kada su se za dvije minute pridružio i drugi majstor, Luka Mrakovčić udvostručivši razumak gostujuća klupa je odmah reagirala minutom odmora suočena s goropadnim ulaskom domaćina u drugo poluvrijeme dok je publika skandirala “Ovo je Zamet, ovo je Zamet”.

Luka Mrakovčić/V. KARUZA

Temperaturu je ubrzo podigao Liridon Zena obranivši sedmerac Rađakoviću u 40. minuti ali na drugoj strani je odgovorio Čopić obranom penala Tomljanoviću. Ipak, zakotrljala se domaća lavina, Mrakovčićev gol za 19:16 bio je prva, kandidatura Zamećana za bodove uoči ulaska u posljednju četvrtinu duela starih rivala. Riječani su “pogodili tipku” u napadu i u ritmu golova održavali razmak, sve iz čvrste obrane iza koije je stao raspoloženi Zena.

U 48. minuti Marko Pikec je pogodio za 23:19, osim rezultata i vrijeme je sve više bilo na strani ekipe trenera Matea Hrvatina. U 51. minuti Zena je nanovo nadmudrio izvođača penala ali kod tih 23:20 u 53. minuti Ćopić je obranio i penal Mrakovčiću. Ipak, Zena je nanovo “spustio rolete” a kapetan Damir Vučko je dvama golovima za 25:21 u 56. minuti praktički okončao priču ou pobjedniku.

Foto galerija: Premijer liga rukometaša: Zamet - Poreč Foto: Vedran Karuza