Košarka

Velika pobjeda Kvarnera 2010! Riječani nadigrali Cedevitu Junior i skočili na treće mjesto ljestvice

Davor Petrović

Ivan Miličević/Foto V. KARUZA

Nije pretjerano reći da je završnica prve i cijela druga četvrtina predstavljala rapsodiju u plavom

ZAGREB Odlična izvedba u završnici prve i tijekom cijele druge četvrtine trasirala je Kvarner 2010 do velike pobjede na gostovanju kod Cedevite Junior. Nije pretjerano reći da je navedeno razdoblje utakmice predstavljalo rapsodiju u plavom jer gosti iz Rijeke su gospodarili parketom, a suparnika su sveli na mrvice. Na kraju krajeva, dovoljno je istaknuti da je Kvarner 2010 u zadnje četiri minute prve četvrtine i kroz cijelu drugu napravio presudnu seriju 28:12.

Cedevita Junior – Kvarner 2010 74:83 (18:23, 8:20, 23:23, 25:17)

ŠSD Boško Božić Pepsi. Gledatelja 150. Suci: Gracin (Zagreb), Mjeda (Split), Bajramović (Dubrovnik).

CEDEVITA JUNIOR: Eaddy 4 (2-2), Rašić 8 (3-3), Sobin 12, Brzoja 5 (3-4), Buljan 19 (6-10), Škrobot, Karačić 5, Jelić 2, Šare 19 (67), Krajnović, Mršić, Anzulović.

KVARNER 2010: Lewis 6, Ogrizović 2 (0-1), Marinelli 19 (5-5), Čakarun 10, Miličević 17 (5-9), Vucić 8 (0-1), Pepelar 2, Lisica 12, Smojver, Jelenković 7 (0-1).

Trice: Cedevita Junior 3-21 (Rašić, Buljan, Šare po 1), Kvarner 2010 10-29 (Miličević 5, Marinelli i Lisica po 2, Jelenković 1). Slobodna bacanja: Cedevita Junior 23-30, Kvarner 2010 7-10. Skokovi: Cedevita Junior 47, Kvarner 2010 32.

Osobne greške: Cedevita Junior 18, Kvarner 2010 26. Pet osobnih grešaka: Vucić (34′), Čakarun (39′), Miličević (40′).

Početak utakmice pripao je Cedeviti Junior koja je u dva navrata imala prednost od šest poena. Gosti, doduše, nisu izgledali loše u napadu, ali u nekoliko navrata im je nakon posljednjeg dodavanja lopta ispada ili iz ruku, ili iz koša. Kada je Kvarner 2010 konačno uhvatio radnu temperaturu, stanje na semaforu se počelo postupno mijenjati. Kod odlaska na prvi mali odmor Cedevita Junior je bila na pet poena zaostatka (18:23), a u trećoj minuti druge dionice Marjan Čakarun je s distance pogodio za okruglih deset razlike (22:32).

I tu je krenula nevera s Kvarnera. Odlična obrana gostiju limitirala je Cedevitu Junior na samo osam postignutih poena u drugoj četvrtini, a na suprotnoj strani je sijevalo sa svih strana. Igrači Kvarnera 2010 pogađali su dosta toga, s time da su im u završnim minutama tog dijela igre dvije trice iscurile iz obruča. Da je to ušlo, domaća momčad bila bi potpoljena već do odlaska na veliki odmor, a ovako je, obzirom na prikazano, imala vrlo pristojnih sedamnaest poena zaostatka (26:43).

Dino Repeša je na početku treće dionice tražio od svojih igrača pojačanu agresivnost u obrani, ali Kvarner 2010 iao je spreman odgovor na to. Štoviše, trica Ivana Miličevića u 23. minuti gostima je donijela najveću prednost na utakmici (33:56). Ante Nazor je u tim trenucima osujetio sve ideje svog kolege na suparničkoj klupi i Kvarner 2010 je do drugog malog odmora sačuvao prednost s poluvremena.Tada se činilo da su skoro sve dvojbe otklonjene.

Međutim, u zadnjoj dionici Cedevita Junior je pokušala sve kako bi uhvatila priključak, a Kvarneru 2010 je stao šut. Pri tome je domaću momčad koševima i proigravanjima vukao razigrani Niko Šare koji je u tom razdoblju igre bio totalna enigma za igrače suparničke momčadi. Na ulasku u zadnju minutu njegovi poeni su doveli Cedevitu Junior na minus osam (71:79) i činilo se da bi u završnici moglo biti svega. No, na 56 sekundi prije kraja Toni Jelenković je iz prodora stigao do polaganja i dodatnog slobodnog bacanja koje je, doduše, promašio. U skoku se, pak, najbolje snašao Paolo Marinelli, poentiravši za nedostižnih dvanaest razlike (71:83).