EURO 2024.

ŠPANJOLSKA – ENGLESKA 2:1! Španjolska je prvak Europe!

BERLIN Nogometaši Španjolske četvrti su put u povijesti postali prvaci Europe! Furija je od starta prvenstva bila najveći favorit ovogodišnjeg EURO-a.

Iako je Palmer u 73. minuti izjednačio i vratio nadu Englezima, Oyarzabal je u samoj završnici pogodio za veliko slavlje Španjolaca. Prvi gol Španjolske zabio je Williams u 47. minuti.

90+4. minuta KRAJ!

90. minuta Što je ovo bilo! Tri pokušaja Engleza u jednoj akciji, a jedan od njih je obranio s gol-crte Dani Olmo…

87. minuta GOOOOOL! Španjolska vraća vodstvo pred sam kraj utakmice! Oyarzabal je strijelac!

73. minuta GOOOOOL! I kakva je to golčina za izjednačenje. Bellingham je primio loptu u kaznenom prostoru i vratio Palmeru, koji je iz prve s nekih 20 metara tukao i pogodio! Palmer je samo tri minute ranije ušao u igru…

63. minuta Bio je ovo odličan udarac, Bellingham se riješio trojice Španjolaca i iz okreta pucao, ali je prošlo pokraj vratnice.

61. minuta Kapetan Engleske Harry Kane je zamijenjen već u 61. minuti, ušao je Watkins.

47. minuta GOOOOOL! Španjolci vode u Berlinu. Williams je poentirao iskosa s lijeve strane nakon dobre asistencije Yamala. Samo minutu kasnije Olmo je iz praktički iste pozicije tukao, a lopta je prošla malo pored vratnice!

46. minuta Počeo je drugi dio i već ima promjena. Rodri je ostao u svlačionici, vjerojatno radi neke ozljede ili umora s obzirom da je na ovom EURO-u odigrao svih 90 minuta u svakoj utakmici. U igri je Zubimendi.

45. minuta Kraj prvog dijela!

40. minuta Stones je krenuo u juriš, prošao je više od pola terena te ušao u šesnaesterac. Na kraju ipak nije bilo prevelike opasnosti jer je njegov pas presječen.

31. minuta Olmo je zaradio žuti karton zbog prekršaja na Riceu.

23. minuta Yamal je prošao po desnoj strani, ali Guehi je blokirao ubačaj 17-godišnjaka.

15. minuta Evo i prve prilike Engleske. Bellingham je dodao Saki, a ovaj proigrao Walkera. Laporte je očistio opasnost.

11. minuta Nova prijetnja Španjolaca. Williams je izašao jedan na jedan sa Stonesom. U zadnji trenutak je on uklizao i izbio loptu u korner.

8. minuta Dobra akcija Španjolske. Stones je ipak uspio očistiti opasnost nakon što su Olmo i Williams zaprijetili.

1.minuta Počela je utakmica.

ŠPANJOLSKA – ENGLESKA 2:1

Olimpijski stadion u Berlinu. Sudac: Francois Letexier (Francuska). Strijelci: 1:0 Williams (47′), 1:1 Palmer (73′), 2:1 Oyarzabal (87′).

ŠPANJOLSKA: Unai Simon, Carvajal, Le Normand, Laporte, Cucurella, Rodri, Fabian, Olmo, Yamal, Morata, Williams.

ENGLESKA: Pickford, Walker, Stones, Guehi, Saka, Mainoo, Rice, Shaw, Foden, Bellingham, Kane.