Rukometaši Kozale posrnuli u Umagu 17 sekundi prije kraja utakmice

Ekipa Kozale/Foto FB RK Kozala

Riječani nisu realizirali niti jedan od tri sedmerca

UMAG – KOZALA 37:36

UMAG Utakmica 4. kola Prve lige rukometaša – jug: Umag – Kozala 37:36 (19:19). Dvorana »Juraj Radovčić. Gledatelja 300. Suci: Kovačević (Zaprešić) i Šoić (Samobor).

UMAG: N. Modrušan 1, Horozović 4, Bošnjak 9 (3), Vukotić 1, Buršić, D. Modrušan, Knežević, Radečić 9, Juričević 5, Poberaj 6(2), Stapar, Beliga, Matijević, Milin-Ungar, Ćuzović 2, Makovac.

KOZALA: Palačković, Galović, Mihelić 4, Veljković 1, K. Devčić 4, Valković 7, A. Devčić, Franković, Sušanj, Šušak 2, Krajcar 8, Nadović 3, Rajič 3, Vučković, Krapić 4.

Isključenja: Umag 16, Kozala 18 minuta. Sedmerci: Umag 7 (5), Kozala 3 (0).

Bod ili čak dva bili su Kozali tako blizu s one strane Učke, ali su u hičkokovskoj završnici ostali neuhvatljivi, domaći su samo 17 sekundi prije kraja povukli matni potez. Matador za 37:36 bio je Andrej Juričević, mladi Riječani više nisu imali vremena za odgovor.

Gosti su počeli munjevito s četiri gola u četiri minute, Dominik Krajcar je pogodio za 4:1. S ekstraproprodukcijom golova su odmicali još više, u 12. minuti Gabrijel Rajič je povisio na 10:5. Bio je to zenit Kozalčana u prvom dijelu, za desetak minuta, korak po korak, domaćini su im se približavali i sustigli ih. Riječani se nisu dali smesti, opet su počeli stvarati vodstvo, imali su tri gola predbosti i sve tako do ulaska u konačnih deset minuta. Počeli su polako posustajati, Umag je pet minuta do kraja imao 36:34, Kozala je međutim reagirala, učinila je rasplet dramatičnim, ali nije uspjela. Može žaliti za propuštenim prilikama, činjenici da nije realizirala niti jedan od tri sedmerca.

ZADAR 1954 – SENJ 39:38

ZADAR   Utakmica 4. kola Prve lige rukometaša – jug: Zadar 1954- Senj 39:38 (22:20). SRC Mocire. Gledatelja 100. Suci: Belošević (Dubrava Vrbovečka) i Peršić (Osijek).

ZADAR 1954: Perić, Kuštera 5, Skočić, Mazić, Klasanović 4, Stipanić, Mikuljan 15 (7), Knežević 5, Bijelić 1, Dujmović 3, Merhar 5, Bukva, Čirjak 1, Vrsaljko.

SENJ: M. Nekić, Stipetić 5, Šojat 4, Kaldi 1, Kosanović, R. Nekić 1, A. Katić 1, Milih 5, Pešić, Deželjin 1, I. Katić 8, Krmpotić 4, Ćosić 1, Sabo 8 (3).

Isključenja: Zadar 1954 6, Senj 10 minuta. Sedmerci: Zadar 1954 8 (7), Senj 3 (3).

Bartol Mikuljan se nadavao golova ili ih se senjska obrana naprimala, ovisno o kutu iz kojeg se gleda na pobjedu Zadrana s gostujućim povratnicima u ligu. Bilo kako bilo, činjenica je da je svojim »jubilarcem«, čak petnaestim golom, ovog puta iz sedmerca 25 sekundi do kraja, stavio pečat na utakmicu. Pogodio je za 39:37, a Senj je golom Dominika Saba tek nekoliko sekundi do kraja uspio samo poraz svesti na minimum.

Bio je to epilog dalmatinskog gostovanja Senja u kojem su gosti stalno bili »tu negdje«. U prvom su poluvremenu ostvarili tri izjednačenja i na koncu zaostali za dva gola. U nastavku je priča bila tome još sličnija, za dvije minute Matija Krmpotić je izjednačio na 23:23. Krmpotić, Ivo Katić i Sabo su brzom serijom donijeli gostima i minimalno vodstvo uoči posljednje trećine utakmice. Krmpotić i Sabo su je udvostručili, u 45. minuti je 30:28 za Senjane. Ulaskom u posljednjih sedam minuta Zadrani su ih ipak prestigli, bila je to prednajava pobjede, u posljednjih pet minuta domaći su se odvojili na dva pa na tri razlike, dovoljno za konačnu minimalnu pobjedu.

Ostali rezultati: Buzet – Ribola Kaštela 24:35, Rovinj – Ardiaei 36:32, Dubovac-Gaza – Hrvatski dragovoljac 27:19. Poredak: Ribola Kaštela 8, Umag 8, Dubovac-Gaza 6, Senj 5, Kozala 4, Ardiaei 4, Buzet 4, Rovinj 2, Zadar 1954 2, Vodice 2, Split 1, Hrvatski dragovoljac bez boda. (I. D.)