Kozala na krilima Karla Devčića slavila u Omišu, Senjani zabili 43 gola Rovinju

Karlo Devčić/Foto A. KRIŽANEC

Devčić je postigao čak 11 golova u pobjedi Riječana

SENJ – ROVINJ  43:36

SENJ Utakmica 3. kola Prve lige rukometaša – jug: Senj- Rovinj 43:36 (20:20). Dvorana »Robert Barbić – Beli«. Gledatelja 200. Suci: Juričan i Kasa (Sisak).

SENJ: M. Nekić, Stipetić 7, Šojat 3, Kaldi 3, Kosanović 1, R. Nekić, A. Katić, Milih 5, Pešić, Deželjin 3, I. Katić12, Krmpotić 3, Tomić, Ćosić 4, Sabo 2 (2), Baldo.

ROVINJ: Maras, Kusanović, Maroš 1, Družetić, Šuran, Mekić 2, Massarotto, Shtakovski, Mataija 8 (1), Beharović 4, T. Zarev 8, Jurković 8 (2), D. Zarev, Mulić, Đurković 5.

Isključenja: Senj 10, Rovinj 8 minuta. Sedmerci: Senj 4 (2), Rovinj 5 (3).

Rovinjski su rukometaši otišli iz Senja pune mreže i praznih ruku nakon paljbe domaćih revolveraša. Poslovično je brz na okidaču bio Ivo Katić, golgeter Senja s 12 pogodaka.

Dugo se nije pretpostavljao ovakav rasplet utakmice s obzirom na to da je i gostujući napad bio izuzetno plodonosan, pogotovo do odmora koji su ekipe dočekale izjednačene s neuobičajenim učinkom od čak 40 golova. Pritom je Rovinj uspijevao stvoriti i četiri gola prednosti.

Senjani su u samo tri minute nastavka ostvarili brzu seriju 4:0, ali ni to nije pokolebalo goste. Pet minuta prije kraja Ivo Katić je najavio pobjedu golom za 38:33 i na koncu je nadmetanje »tko da više« okončano sa 79 golova uz radost Senjana, zadovoljnih startom u prvenstvu u kojem još nemaju poraz.

H. DRAGOVOLJAC – KOZALA 22:30

OMIŠ  Utakmica 3. kola: Hrvatski dragovoljac – Kozala 22:30 (10:15). GSD Ribnjak. Suci: Belošević (Dubrava Vrbovečka) i Peršić (Osijek).

HRVATSKI DRAGOVOLJAC: Glavaš, Jakelić 4, P. Topić 9 (3), Kaštelančić 4, Mierževinski, N. Topić 1, Kushtrim, Perić, Kutleša 1, Vukasović 1, Galiot, Plazibat 1, Varvodizh 1.

KOZALA: Mihelić 3, Veljković 3, K. Devčić 11 (5), Brkljačić, Valković 2, A. Devčić, Sušanj, Šušak, Krajcar, Nadović 2, Rajič 3, Vučković, Franković 1, Krapić 5.

Isključenja: Hrvatski dragovoljac 6, Kozala 5 minuta. Sedmerci: Hrvatski dragovoljac 4 (3), Kozala 5 (5).

Riječani su od samog početka uzeli uzde u ruke, puneći mrežu mrežu Hrvatskog dragovoljca čijoj je zoni Karlo Devčić do kraja ostao nerješivom enigmom. Zaustavio se na 11 golova. Riječani nisu nimalo zaboravili na ispunjavanje osnovnih obrambenih zahtjeva te su sa samo dva isključenja limitirali domaćine na 22 gola.

Riječani su pobjedu najavili u prvom dijelu kada su odmakli na pet golova razmaka. U istom su ritmu nastavili gdje su stali, Devčić i Jakov Krapić su do 39. minute povećali na čak 22:13. U preostaloj trećini utakmice Kozalčani su bili u ugodnoj poziciji rasplolaganja s velikim kapitalom koji su na koncu pretvorili u pobjedu.

Ostali rezultati: Ardiaei – Split 31:28, Buzet – Umag 21:26, Vodice – Dubovac-Gaza 26:29. Poredak: Umag 6, Senj 5, Kozala, Ribola Kaštela, Buzet, Ardiaei i Dubovac-Gaza 4, Vodice 2, Split 1, Zadar, Rovinj i Hrvatski dragovoljac bez bodova.