Ivona Skorić i Valentina Tomić odvele Murvicu do slavlja u Poreču, liderice projurile kroz Opatiju

Foto FB ŽRK Murvica

Košarkaških 16 razlike najbolje govori o odnosu snaga u nadmetanju domaće Liburnije Opatije i Sesveta

POREČ – MURVICA 29:33

POREČ  Utakmica 5. kola Druge lige rukometašica – zapad Poreč – Murvica 29:33 (11:16). SC »Veli Jože«. Suci: Juršić (Pula) i Purma (Rugvica).

POREČ: Cvek 2, Prskalo 2, Pašalić 5, Krizmanić, Radoslav, Kodan, Madžarević 10 (1), Poldrugovac, Vežnaver, Trento 5 (1), Rupenović 1, Brčić, Picco 4, Krstinić, Ahmetspahić, Terek.

MURVICA: Beganović, Dugonjić, Kauzlarić 1, Deželin 2, Stipčić 5, Filipović 1, Skorić 10 (5), Mandekić, Tomić 8, Čupić, Toskić, Lončarić 3, Ereiz, Car 3, Raštegorac.

Isključenja: Poreč 10, Murvica 6 minuta. Sedmerci: Poreč 8 (2), Murvica 6 (5).

S Crikveničankama su na povratku iz Poreča kroz tunel Učka prošli i bodovi u utakmici u kojoj Porečanke, »fenjerašice« na ljestvici bez osvojenog boda, nisu iskoristile čak šest sedmeraca. Za razliku od Istranki, koje su prolijevale i rasipale, nezaustavljive Ivona Skorić i Valentina Tomić te ostale prijateljice iz sastava Murvice samo su skupljale i gradile, stvarale su prednost od koje je sagrađena ova pobjeda. Nina Stipčić je tako u 8. minuti pogodila za 5:2, najavljujući da ne stižu samo prazne prijetnje. Nakon nekoliko minuta povisila je i na 8:4, a uoči finiša poluvremena Ivona je realizirala sedmerac kojim su igračice pred pouzdanom golmanicom Sarom Mandekić povećale razliku na pet golova.

Odmah početkom nastavka, kada je Valentina Tomić pogodila za 17:11, glasno je najavljeno slavlje Kirica, a još je glasnije poslije gola Nine Stipčić u 38. minuti, vrijednog sedam koraka prednosti. Kada je Nika Car prednost povećala na 25:17 bilo je jasno kako će Kirice uzdignutih ruku izlaziti s parketa. Do kraja su domaće tek uspjele ublažiti poraz.

LIB.OPATIJA – SESVETE 21:37

OPATIJA Utakmica 5. kola Druge lige rukometašica – zapad: Liburnija Opatija – Sesvete 21:37 (9:15). Dvorana »Marino Cvetković«. Suci: Devčić (Rijeka) i Šunjić (Rijeka).

LIBURNIJA OPATIJA: Jardas, Zdrinšćak, Nižić 1, Mihočka, Fućak 2, Hunčak 2, Bradanović 3 (3), Vukajlović, Vivoda 1, Lenac 1, Stakorić 4 (3), Mihalić 3, Afrić, Vukić, Grabar, Perišić 1.

SESVETE: Rezo, Pehar 2, P. Krezo 5, Janković Miloš 7, Drezga Domanski 1,L. Krezo 6 (1), Koska 8, Gavrilović 7, Krznar, Hunjadi, Abaza 1, Čalušić.

Isključenja: Liburnija Opatija 8, Sesvete 16 minuta. Sedmerci: Liburnija Opatija 11 (6), Sesvete 1 (1).

Košarkaških čak 16 razlike najbolje govori o odnosu snaga, o tome kako nije bilo ni riječi o ravnopravnom nadmetanju domaće Liburnije Opatije s lidericama na ljestvicim, gošćama iz Sesveta. Da po Opatijke bude još gore, u visokom, porazu nisu realizirale čak pet sedmeraca. Uoči poluvremena Sesvete je povelo sa sedam golova razlike, 13:7, kasnije se vidjelo da je to samo bila grmljavina pred oluju.

U nastavku kao da se na opatijsku obranu sručila elementarna nepogoda, Sesvete kao da je imalo pucački trening u kojem je u drugih 30 minuta uspjelo postići čak 22 gola. Vanna Zdrinščak je istina u 39. minuti smanjila na 19;15 ali je onda u posljednjih nešto više od petnaest minuta krenuo strmoglavi pad njezine ekipe. za samo sedam minuta Sesvete je odmaklo za deset koraka i onda samo nastavilo kanonadu do konačnih 37:21.

Ostali rezultati: Umag – Trešnjevka 26:29, Karlovac – Udarnik 22:28, Jamnica – Lokomotiva II 23:28, Samobor- Ivanić 25:31.

Poredak: Sesvete i Ivanić 10, Lokomotiva II 8, Udarnik i Murvica 7, Liburnija Opatija 6, Trešnjevka 5, Samobor 4, Karlovac 2, Umag 1, Poreč i Jamnica bez boda