Konferencijska liga

RIJEKA – OLIMPIJA 1:1! Remi na Rujevici, odluka pada u Ljubljani

Foto V. KARUZA

Ivanović je zabio odličan pogodak u 33. minuti, a penal u 76. minuti je vratio stvari na početak.

RIJEKA Nogometaši Rijeke remizirali su s Olimpijom 1:1 na Rujevici te će uzvrat u Ljubljani sljedećeg četvrtka odlučiti tko će igrati grupnu fazu Konferencijske lige.

Šteta, Rijeka je odigrala sjajnih 60-ak minuta, a odličnim pogotkom Ivanovića imala je i vodstvo. Igra domaćih je potom pala, a penal Olimpije u 76. minuti vratio je stvari na početak.

Foto galerija: Rijeka - Olimpija na Rujevici Foto: Vedran Karuza

90+6. minuta Kraj!

88. minuta Srećom, ovo je bilo zaleđe Ivana Durdova. Bivši igrač Orijenta, a danas Olimpije, zatresao je mrežu udarcem glavom, ali bio je u očitom zaleđu.

76. minuta GOL! Schwaizer je bio prezican.

74. minuta PENAL ZA OLIMPIJU! Bilo je kontakta u duelu Rukavine i Silve.

73. minuta Đalović je zaradio žuti karton zbog prigovora.

69. minuta Kod Rijeke izlaze Janković i Hodža, a ulaze Rukavina i Selahi.

56. minuta Padaju prilike na Rujevici. Pašalić se sjurio s desne strane i dodao Ivanoviću u petercu. Nažalost, trojica igrača Olimpije bila su oko njega te su uspjela to očistiti. Malo ranije je Smolčić ušao umjesto Bogojevića.

54. minuta Rijeka se malo opustila u obrani. Motika je pucao iskosa, a lopta je prošla jako blizu vratnice.

50. minuta Ponovo Ivanović! Uzeo je loptu nakon greške igrača Olimpije, pucao s 12 metara, ali lopta je otišla malo preko grede!

46. minuta Janković odmah prijeti! Imao je odličnu šansu, ali vratar Olimpije je to obranio.

46. minuta Počelo je drugo poluvrijeme. Olimpija je mijenjala. Lasickas je ušao umjesto Sualehea.

45+1. minuta Kraj prvog dijela.

45. minuta Evo i praktički prve prave šanse Olimpije. Usamljeni Sualehe na lijevoj strani je odlično naciljao Florucza u sredini. Ovaj je iz blizine tukao iz prve, ali srećom nije bio precizan.

37. minuta Prizemni udarac Jankovića je bez problema zaustavio vratar Olimpije. Rijeka itekako dominira na Rujevici.

33. minuta GOOOOOOOL! Janković je proigrao Ivanovića na lijevoj strani, a ovaj prvo prodao lažnjak pa zabio fantastičan gol. Lopta je pogodila suprotni kut.

22. minuta Greda Rijeke! Pašalić je tukao izravno iz kornera, a lopta je odsjela na gredi!

18. minuta Olimpija je sada imala šansu, ali pokušaj Pinta je otišao daleko od gola…

11. minuta Puca Pašalić iz daljine, ali ravno u ruke Vidovšeku.

10. minuta I sada je bilo nekoliko ubačaja i šansi u šesnaestercu Olimpije. Gosti su se zasad spasili.

5. minuta Dobra šansa Rijeke! Pašalić se sjurio s desne strane i sjajno proigrao Ivanovića, koji je iskosa i izbliza tukao ravno u slovenskog vratara.

1. minuta Počela je utakmica!

Uoči utakmice: Navijači Olimpije ranije tijekom poslijepodneva vlakom su stigli u Rijeku, a na Željezničkom kolodvoru dočekao ih je velik kontingent policije.

Njihov dolazak možete pogledati na snimci Jakova Kršovnika.

RIJEKA – OLIMPIJA 1:1

Stadion HNK Rijeka – Sudac: Cesar Soto Grado (Špa). Strijelci: 1:0 Ivanović (33′), 1:1 Schwaizer (76′-11m).

RIJEKA (4-1-4-1): Zlomislić, Bogojević, Galešić, Majstorović, Devetak, Petrovič, Pašalić, Hodža, Fruk, Janković, Ivanović.

OLIMPIJA (4-2-3-1): Vidovšek, Silva, Ratnik, Muhamedbegović, Sualehe, Agba, Doffo, Florucz, Pinto, Motika, Schwaitzer.