Europska liga

RIJEKA – CORVINUL 1:0! Rijeka izborila treće pretkolo EL, gosti promašili penal

Foto Sergej Drechsler

RIJEKA Nogometaši Rijeke s minimalnih 1:0 svladali su Corvinul i tako izborili treće pretkolo Europske lige gdje će igrati sa švedskim Elfsborgom koji je s ukupnih 3:0 pobijedio moldavski Šerif.

Dejan Petrovič bio je strijelac u 12. minuti nakon što je velik posao napravio Ivanović. Rumunji su se mogli vratiti u igru preko penala u 75. minuti, ali Bus je to poslao preko gola.

Foto galerija: Utakmica Rijeka - Corvinul Foto: Sergej Drechsler

90+10. minuta KRAJ!

90+7. minuta Obregon je imao šansu, izbio je sam pred Leftera, da bi ga vratar gostujuće momčadi “pokupio”. Sudac je pustio igru, a zatim Bogojević promašio prazna vrata.

90. minuta Bit će čak deset minuta nadoknade…

89. minuta Van ide Janković, a unutra Majstorović.

75. minuta PROMAŠEN PENAL! Kakva sreća za Rijeku!!! Bus je poslao loptu preko gola.

74. minuta PENAL ZA CORVINUL! Hrezdac je pao u duelcu s Posavcem, a Pašalić dobio žuti karton zbog prigovora.

65. minuta Šansa Rijeke! Ivanović se sjurio u šesnaesterac, ciljao je drugi kut, ali je promašio… Malo je nedostajalo.

64. minuta Radeljić je zabio gol, ali on je i poništen jer je sviran prekršaj na golmanu Corvinula.

53. minuta Zlomislić se ozlijedio nakon oštrog starta Busa. Golmanu Rijeke je raskrvario glavu te je sada na vratima debitant Posavec.

46. minuta Krenulo je drugo poluvrijeme.

45. minuta Kraj prvog dijela.

38. minuta Ivanović je primio loptu na 20-ak metara od gola, ali njegov pokušaj je otišao pored vratnice.

20. minuta Rijeka napada i napada, dok su Rumunji ostali na onoj jednoj šansi iz 8. minute.

13. minuta Skoro i drugi gol Rijeke! Ivanović je opet sve napravio, proigrao Jankovića, ali sada se proslavio vratar rumunjske ekipe.

12. minuta GOOOOL! Krenulo je agresivno pa je brzo došao i gol. Ivanović je napravio velik posao pored igrača Corvinula na desnoj strani, dodao je Petroviču u sredinu, a on sjajno poentirao.

10. minuta Evo ponovo Rijeke. Čabraja je projurio lijevom stranom i poslao loptu za Fruka, koji je s ruba peterca slabo pucao…

8. minuta Sada su i gosti imali veliku priliku! Nakon kornera je Manolache iz blizine pucao preko gola.

5. minuta Rijeka pritišće od starta i sada je imala veliku šansu preko Pašalića. Ivanović je proigrao Fruka, koji je dodao Pašaliću, a on tukao negdje na rubu kaznenog prostora. Vratar Rumunja je to obranio, da bi potom Ivanović pucao iskosa pored gola.

1.minuta Počela je utakmica.

RIJEKA – CORVINUL 1:0

Stadion HNK Rijeka. Sudac: S. Amland (Norveška). Strijelci: 1:0 Petrovič (12′).

RIJEKA (4-2-3-1): Zlomislić, Smolčić, Galešić, Radeljić, Čabraja, Selahi, Petrovič, Pašalić, Fruk, Janković, Ivanović.

CORVINUL (4-1-4-1): Lefter, Neacsa, Lica, Manolache, Velisar, Roger, Hrezdac, Ubbnik, Lupu, Bus, Pirvulescu.