Zamećanke

Riječke rukometašice ostvarile novu gostujuću pobjedu na startu sezone

Katarina Šutović/Foto V. KARUZA

Poslije čak 16 izjednačenja, Riječanke su se nametnule uoči ulaska u posljednju trećinu utakmice u Dugom Selu i slavile poslije trijumfa u Sesvetama

DUGO SELO Utakmica 2. kola Prve lige rukometašica: Dugo Selo ‘55 – Zamet 24:31 (14:15). Gradska dvorana Dugo Selo. Suci: Kereta (Zagreb) i Rogić (Petrinja).

DUGO SELO ‘55: Mamić, Bićanić 5, Bešen 4, Jurešić 1, Petričević, Kontrec, Milić, Bebek 4, Franjčić, Svetec 2, Jozić, Štritof 3, Grgošević 2, Mostarlić 3, Bulić.

ZAMET: Šegota, Troskot 4, Vukelić, Debelić Šestan 1, Jukan 2, Pleša 5, Pleše 4, Leverić, Černeka 6 (2), Svast 7, Kovačević, Šutović 2, Vujisić.

Isključenja: Dugo Selo ‘55 10, Zamet 8 minuta. Sedmerci: Dugo Selo ‘55 2 (0), Zamet 2 (2).

»Pobijedile smo«, javljaju i dalje mlade rukometašice Zameta s gostovanja na startu prvenstva svojim najbližima i simpatizerima.

Poslije Zeline, tako je i iz Dugog Sela, gdje je znatno oslabljena ekipa trenera Josipa Štokića u nastavku jednostavno protutnjala kraj Dugog Sela ‘55. U žustrom otimanju za bodove, poslije čak 16 izjednačenja, uoči ulaska u posljednju trećinu utakmice, gošće su se sve više nametale.

Kako se bližio kraj utakmica, sve više je to bio pucački trening za iskusnicu Silviju Černeka, mladu Senkinju Saru Svast i suigračice, koje su krenule kući poslije visokog i važnog dugoselskog uspjeha. Prošle sezone Zamećanke su drugu pobjedu ostvarile tek poslije sedam utakmica…