Plivanje

Plivačica Kantride Amina Kajtaz šesta na Europskom prvenstvu. Švicarac iz redova riječkog kluba uzeo broncu!

Portal Novilist.hr, Hina

Amina Kajtaz/Foto M. GRACIN

BEOGRAD Amina Kajtaz, hrvatska plivačica i članica Kantride, na 100 metara leptir zauzela je šesto mjesto na Europskom prvenstvu u Beogradu, s vremenom 58.79 sekundi.

Kajtaz je u finalu plivala 24 stotinke sporije no u polufinalu u četvrtak, odnosno 45 stotinki sporije od vlastitog hrvatskog rekorda. Do zlata je sa 27.47 stigla Belgijanka Roos Vanotterdijk, srebro je sa 57.74 osvojila Grkinja Georgia Damasioti, a broncu sa 58.06 Šveđanka Sara Junevik.

Ana Blažević je, pak, na 200 metara prsno bila sedma sa 2:28.44. Blažević je u finalu ostvarila svoj najbolji rezultat ovoga tjedna u Beogradu, ali i to je za tri sekunde slabije od njezina i hrvatskog rekorda. Zlato je osvojila Čehinja Krystina Horska sa 2:23.60, srebro Dankinja Clara Rybak-Andersen sa 2:25.20, a broncu Švicarka Lisa Mamie sa 2:26.10.

Mladi hrvatski plivač, 19-godišnji Niko Janković na Europskom je prvenstvu u Beogradu po treći put popravljao nacionalni rekord na 200 metara slobodno, u finalu je ostvario vrijeme od 1:46.48 minuta, ali nije uspio osvojiti medalju, završio je četvrti sa 16 stotinki zaostatka za brončanim Švicarcem Antoniom Đakovićem, inače članom Plivačkog kluba Kantrida.

Janković je u Beograd stigao s najboljim vremenom na ovoj dionici od 1:48.27 da bi u štafetnim utrkama početkom tjedna spuštao tu granicu prvo na 1:48.03 pa 1:47.31, da bi u finalu pojedinačne discipline bio sjajan sa 1:46.48. Nakon 150 metara je držao treće mjesto, ali u samoj završnici je ipak ostao bez odličja.