PH u vaterpolu

Primorjaši u Šibeniku otvaraju doigravanje u PH, kreće borba za treće mjesto

Igor Duvnjak

Tin Brubnjak/V. KARUZA

Tin Brubnjak/V. KARUZA

Nadamo se da ćemo se na kraju boriti za treće mjesto, koje smo osvojili i prošle sezone - rekao je Tin Brubnjak



RIJEKA  Vaterpolisti Primorja Erste Bank večeras počinju nadigravanje u hrvatskom prvenstvu, u prvoj utakmici četvrtfinala gosti su šibenskog Solarisa, to je posljednja u nizu tema vezanih uz klub s Kantride, onih s mercata po kojima klub napuštaju mladi reprezentativci Mauro Ivan Čubranić i Viktor Tončinić te onih iz vode iz koje su Primorjaši zauzeli deveto mjesto u Premier Regionalnoj ligi. Za momčad trenera Igora Hinića gotov je tjedan odmora nakon beogradskoga gostovanja u okviru kojeg je potopljena Crvena zvezda, brže bolje su »punjeni akumulatori« za nova zahtjevna nadmetanja.


– Pokušavali smo se oporaviti što bolje, očekujući da će do večerašnje utakmice sve biti na svome mjestu – nada se kapetan Riječana Tin Brubnjak, predvodnik ove generacije s Kantride, koja se od početka sezone naigrala tolikih utakmica i navozikala na sve strane da su se njezini simpatizeri mogli šaliti da je odlazak u šibensku Crnicu konačno jedno kraće putovanje za Primorjaše. Koliko im je to ugodnija činjenica, toliko je puno manje ugodna da ih očekuju motivirani domaćini, momčad s kojima se Primorje EB naigralo ove sezone. Dueli su pritom bili vrlo izjednačeni, predstave su bile uzbudljive.


– Svaka utakmica sa Solarisom ove je sezone bila dosta napeta, izuzev jedne u kojoj smo ih uvjerljivo pobijedili. Stoga ne sumnjam da će tako biti i večeras.




Bruno Sabioni, koji je nedavno preuzeo kormilo Solarisa, te njegov riječki konkurent Igor Hinić, svaki s napravljenim planom, dočekuju ova nadmetanja u kojima se igraju dvije utakmice, odlučivati stoga može i gol-razlika. Riječani se, uz ostalo, uzdaju u svoje plivačke kvalitete.


– Solaris je nešto starija ekipa od nas, snažniji su. Ali smatram da je to naša šansa. Trebamo tražiti igru s nametanjem što jačeg ritma, svjesni pritom da je ovo nadmetanje s osam četvrtina. Stoga je utakmica u Šibeniku važna, ali nije i odlučujuća. Uglavnom, u tom maratonu od početka do kraja moramo ganjati zamišljeni rezultat. Sigurno je da ćemo u utakmicu ući jako i sa samopouzdanjem.


Primorjaši su ostvarili apetite u Premier Regionalnoj ligi, žele sada utažiti glad za uspjehom i u domaćem natjecanju.


– Prvo imamo prepreku za ulazak u top četiri, onda bismo igrali sa splitskim Jadranom, puno kvalitetnijim od nas. Uglavnom, nadamo se da ćemo se na kraju boriti za treće mjesto, koje smo osvojili i prošle sezone. Inače, ove smo sezone itekako prijetili kvalitetnijim ekipama, svladali smo Jugaše. Stoga se nadamo, naravno, ako prođemo u ovim duelima, da ćemo ostvariti još koju pobjedu u daljnjem nadmetanju. No, idemo zaveslaj po zaveslaj – poručio je Brubnjak.