PH u atletici

Kadetski pogon Atletskog kluba Kvarner treći na Kupu Hrvatske u Zagrebu

Ivana Vaupotić

Atletičari i atletičarke Kvarnera s trenerima/Foto AK Kvarner

Kadetkinje Kvarnera osvojile su i treće mjesto na Ekipnom prvenstvu Hrvatske sa 6.391 bodom, dok su kadeti kluba s Kantride bili četvrti sa 4.437 bodova

RIJEKA  Kadetski pogon Atletskog kluba Kvarner osvojio je treće mjesto u ukupnom poretku klubova u Kupu Hrvatske, što je održan u Zagrebu. Riječki atletičari i atletičarke osvojili su 245 bodova, uspješnije su bile kadetkinje koje su natjecanje završile na trećem mjestu sa 132,5 bodova, dok su kadeti bili četvrti sa 12,5 bodova. Najuspješniji je bio Agram sa 446 bodova, dok je drugo mjesto pripalo Dinamo-Zrinjevcu sa 406 bodova.

Kadetkinje Kvarnera osvojile su i treće mjesto na Ekipnom prvenstvu Hrvatske sa 6.391 bodom, dok su kadeti kluba s Kantride bili četvrti sa 4.437 bodova. Titule su osvojile kadetkinje Dinamo-Zrinjevca sa 7.822 boda te kadeti Agrama sa 6.914 bodova.

Najviše bodova Kvarneru je donio Roko Vitković u bacanju koplja (53,10), drugo mjesto osvojili su Roko Prpić u utrci na 1.500 metara zapreke (4:42.03) te Vito Frleta u skoku uvis (175 cm), dok su treća mjesta pripala Bruni Greguru u dalju (5,88), Franki Ćućić u utrci na 1.500 zapreke (5:44.10) i štafeti 4×100 metara u sastavu Ivonna Karminski, Franka Novosel, Nora Pešov i Mia Vukić (51.12).