Druga NL

Opatijci nadigrali Marsoniju i skočili na vrh ljestvice, iako su pola sata imali igrača manje

EGZEKUCIJA S BIJELE TOČKE - Tonći Kukoč-Petraello/Foto V. KARUZA

Domaći su veliki stečeni kapital, vodstvo čak 3:0 poslije više od sat vremena igre, oplodili punim pogotkom, iako su u 62. minuti ostali bez Kukoča, a gosti smanjili zaostatak

RIJEKA Utakmica 3. kola SuperSport Druge NL: Opatija – Marsonia 3:1 (2:0). Stadion na Kantridi. Gledatelja 300. Sudac: Martin Turčin (Tuhelj) 6,5. Strijelci: 1:0 Kukoč-Petraello (2’-11m), 2:0 Junuzović (28’), 3:0 Ajayi (47’), 3:1 Mahmutović (79’-11m). Žuti kartoni: Jukičić, Pejanović (Opatija). Crveni karton: Kukoč (62’).

OPATIJA: Prskalo 7, Pozderac 6,5, Malinić 6,5, Jukičić 6, Kukoč-Petraello 6, Lagumdžija 6, Kožić 6 (od 56’ Kordić-Gružić 6), Ivančić 6 (od 76’ Macolić -), Junuzović 7 (od 68’ Pejanović -), Ajayi 7 (od 68’ Grujević -), V. Bogolin 6,5 (od 46’ Jabita 6).

MARSONIA: Domović 5,5, Sivrić 6, Barišić 5 (od 59’ Galušić -), Akšamović 6, Bognar 5,5 (od 51’ Huseinbašić 6), Ivandić 5,5, Stanišić 5,5 (od 69’ Didović -), Bošnjaković 5,5 (od 59’ Harači 5,5), Bosanac 5,5 (od 46’ Mihaljević 5,5), Marušić 5,5, Mahmutović 6,5.

Opatija je na travnjaku pod stijenama Kantride ostvarila prvu domaću pobjedu »Blitzkriegom« na koji slavonski gosti, Marsonia iz Slavonskog Broda, nisu imali odgovor, tražeći ga uzalud do posljednjih sekundi sudačke nadoknade vremena. Domaći su veliki stečeni kapital, vodstvo od čak 3:0 poslije više od sat vremena igre, oplodili punim pogotkom.

Vrijeme se mjerilo sekundama kada je načinjen prekršaj na Valu Bogulinu, a iskusni Tonći Kukoč-Petraello ga je pretvorio u vodstvo. Razlika je udvostručena već u 28. minuti pa se stjecao dojam kako se slavonskobrodska obrana pred naletima domaćina topi brže od kuglice sladoleda pod suncem na obližnjim plažama Kantride. Kukoč-Petraello je u ovoj situaciji s lijeve strane poslao loptu u sredinu k drugom iskusniku, Edinu Junuzoviću, a domaća »desetka« je imala ugodnu ulogu skrenuti je u mrežu gostiju.

Ni početak nastavka nije promijenio značajke igre u kojoj su domaćini nastavili tresti mrežu, a Brođani lijepo kombinirati a »mljeti u prazno«. Već u 47. minuti Opatija se veselila i trećem golu kada je Junuzović iz skoka spustio loptu Ajayiju, ovaj je prodao »bicikl« gostujućem braniču Bognaru i slijeva desnom nogom ciljao i pogodio suprotni kut.

Umjesto nokauta grogiranog suparnika, domaći su mu pružili ruku za ustajanje i priliku da im zagorčava život do kraja. U 62. minuti Kukoč-Petraello je dobio izravni crveni karton zbog udaranja protivničkog igrača bez lopte i onda kao da je netko ugasio svjetlo u igri Opatije.

Povukli su se uzalud tražeći »prekidač«, u 78. minuti Jukičić je načinio prekršaj za jedanaesterac koji je Mahmutović ležerno, »panenkom« pretvorio u 3:1. Usprkos pritisku do samog kraja, to je ipak bilo sve od Masonije na Kantridi, Opatijci su sačuvali veliku prednost za prve domaće bodove i vrh ljestvice.