
Foto REUTERS
Ovom pobjedom su izabranici Sergeja Barbareza oplemenili uspjeh na gostovanju protiv Rumunjske prije tri dana te predvode skupinu H sa šest bodova.
povezane vijesti
ZENICA Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine zadržala je stopostotni učinak i nakon 2. kola kvalifikacija za odlazak na Svjetsko prvenstvo 2026. godine u SAD-u, Meksiku i Kanadi nakon što je u Zenici svladala Cipar sa 2-1 (1-1).
Demirović (22) je doveo BiH u vodstvo, Pittas (45+2) je na samom isteku prvog poluvremena poravnao na 1-1, da bi Hajradinović (57) pogodio za konačnih 2-1.
Ovom pobjedom su izabranici Sergeja Barbareza oplemenili uspjeh na gostovanju protiv Rumunjske prije tri dana te predvode skupinu H sa šest bodova. Po tri boda imaju Rumunjska, koja je kao gost svladala slabi San Marino sa 5-1, te Cipar, dok su Austrija, koja još nije odigrala niti jedan susret, i San Marino bez bodova.
Očekivano stopostotna je i Engleska koja je kao domaćin svladala Latviju sa 3-0 (1-0) u skupini L. Golove su postigli James (38), Kane (68) i Eze (75). U toj je skupini i Albanija sa 3-0 bila bolja od Andore. Engleska je na vru skupine sa šest bodova, po tri imaju Albanija i Latvija, dok su Srbija, koja još nije počela kvalifikacije, i Andora bez bodova.
Na vrh skupine G izbila je Poljska očekivanom 2-0 (1-0) domaćom pobjedom protiv Malte, a oba je gola postigao Šwiderski (27, 51). Poljska ima šest bodova, dva više od druge Finske, koja je ranije u ponedjeljak igrala 1-1 na gostovanju kod Litve. Litvi je to bio prvi bod, dok su Nizozemska, koju prve utakmice u kvalifikacijama čekaju u lipnju, i Malta bez bodova.