Europska i Konferencijska liga

Olimpija u završnici poražena u Njemačkoj, Spursi slavili u Budimpešti, asistencija Kramarića

Andrej Kramarić/Foto REUTERS

Hrvatski sudac Igor Pajač dijelio je pravdu na utakmici Ferencvaroša i Tottenhama

ZAGREB U susretu 2. kola Europske lige Hoffenheim je pobijedio kijevski Dynamo sa 2-0 uz asistenciju hrvatskog reprezentativca Andreja Kramarića.

Nakon što je u prvom kolu remizirao kod Midtjyllanda, njemački bundesligaš je na svom travnjaku pobijedio Dynamo Kijev sa 2-0.

Oba gola zabio je Adam Hložek, prvog u 22. minuti, a drugog u 60. minuti na Kramarićevu asistenciju. Hrvatski napadač je igrao do 74. minute kada ga je zamijenio Marius Bulter.

Real Sociedad je u San Sebastianu izgubio od Anderlechta sa 1-2.

Baskijski sastav je poveo već u petoj minuti golom Pabla Marina, no Anderlecht je do kraja poluvremena okrenuo rezultat.

Izjednačio je Luis Vazquez u 29. minuti, a prednost gostima donio je Theo Leoni u 40. minuti. U posljednjim trenucima prvog dijela domaćin je umalo izjednačio, no udarac Orrija Oskarssona je završio u okviru gola.

Čondrić i Tomasov

Nogometaši Astane svladali su Bačku Topolu sa 1-0 (1-0) u utakmici prvog kola ligaškog dijela Konferencijske lige, a velike zasluge za tri boda imao je hrvatski vratar Josip Čondrić koji je sačuvao svoju mrežu netaknutom.

Strijelac za pobjedu domaće momčadi u Almatyiju bio je Litavac Kipras Kazukolovas u 15. minuti. Astana je u 89. minuti postigla još jedan pogodak, kad je loptu u mrežu poslao Ousmane Camara na dodavanje Marina Tomasova, ali je hrvatski nogometaš u začetku akcije bio u minimalnom zaleđu pa je gol poništen.

Tomasov je nakon te akcije napustio igru, a u sučevom dodatku je Čondrić bravuroznom obranom spriječio izjednačenje gostiju. Cijelu utakmicu je za Astanu odigrao i Karlo Bartolec na desnom boku.

Najuvjerljiviju pobjedu u utakmicama odigranim u terminu od 18.45 sati ostvario je belgijski Cercle Brugge koji je sa 6-2 nadigrao švicarski St. Gallen uz ‘hat-trick’ togoanskog napadača Kevina Denkeyja (26, 43, 54-11m). Kod gostiju Jozo Stanić nije ulazio u igru.

Njemački Heidenheim je pred svojim navijačima sa 2-1 svlada ljubljansku Olimpiju. Ivan Durdov je ostao na klupi za pričuve gostujuće momčadi.

Hrvatski reprezentativac Luka Sučić nije nastupio za španjolski sastav.

Slavia i Ajax su u Pragu odigrali 1-1.

Susret je imao ružnu uvertiru nakon što je došlo do sukoba policije i gostujućih navijača. Skupina nizozemskih navijača je pokušala upasti na stadion bez ulaznice zbog čega je došlo do sukoba.

Ajax je poveo u 17. minuti iz kaznenog udarca. Ondrej Zmrzly je oborio protivnika, a sudac Treimanis pokazao na bijelu točku. Siguran je bio Branco van den Boomen. Domaćin je izjednačio u 67. minuti golom Tomaša Choryja. Ajax je od 75. minute igrao bez isključenog Yourija Baasa. Hrvatski reprezentativac Josip Šutalo odigrao cijeli susret za Ajax.

Lazio je uvjerljivo porazio Nicu sa 4-1 upisavši drugu pobjedu.

Pedro je doveo domaćine u vodstvo u 21. minuti, da bi Taty Castellanos u 36. minuti pogodio za 2-0. Do kraja poluvremena Jeremie Boga je smanjio. U nastavku susreta rimski sastav je zabio još dva gola, a strijelci su bili ponovo Castellanos (55) i Mattia Zaccagni (67-1m).

Tottenham je u Budimpešti pobijedio Ferencvaroš sa 2-1, također stigavši do druge pobjede. Bio je to susret koji je vodio hrvatski sudac Igor Pajač.

Spursi su poveli u 24. minuti golom Pape Matar Sarra, u 86. minuti je Brennan Johnson zabio za 2-0, da bi u 90. smanjio Barnabas Varga.

Rezultati Europske lige:

Ferencvaros – Tottenham 1-2 (Varga 90 / Sarr 24, Johnson 86)

RFS – Galatasaray 2-2 (Ikaunieks 40, Odisharia 55 / Mertens 13, Akgun 38)

Hoffenheim – Dinamo Kijev 2-0 (Hložek 22, 60)

Maccabi Tel Aviv – Midtjylland 0-2 (Dju 39, Chilufya 89)

Olympiacos – Braga 3-0 (Ek Kaabi 45+1, 59, Hezze 54)

Lazio – Nica 4-1 (Pedro 21, Castellanos 36, 55, Zaccagni 67-11m / Boga 42)

Qarabag – Malmo 1-2 (Juninho 15 / Bothiem 20, 47)

Real Sociedad – Anderlecht 1-2 (Marin 5 / Vazquez 29, Leoni 40)

Slavia Praga – Ajax 1-1 (Chory 67 / Van den Boomen 17)

Konferencijska liga:

Cercle Brugge – St. Gallen 6-2 (Minda 3, Denkey 26, 43, 54-11m, Magnee 63, 68 / Csoboth 58, Mambimbi 81)

Dinamo Minsk – Hearts 1-2 (Alfred 21 / Politevič 37-ag, Dhanda 90+4)

Astana – Bačka Topola 1-0 (Kazukolovas 15)

Heidenheim – Olimpija 2-1 (Beck 6, Wanner 83 / Blanco 77)

Legia – Betis 1-0 (Pekhart 23)

Molde – Larne 3-0 (Eikrem 51, Brynhildsen 78, Ihler 90+5)

Noah – Mlada Boleslav 2-0 (Matheus Aias 58, Pinson 76)

Omonia – Vikingur 4-0 (Coulibaly 51, Kakoullis 81, 90, Alioum 86)