SuperSport Prva NL

Nogometaši Opatije osvojili bod u Dugopolju i propustili pobjedom zasjesti na čelo prvoligaške ljestvice

Tomislav Glavan/Foto D. KOVAČEVIĆ

Posljednju priliku propustio je Horvat u sučevoj nadoknadi vremena

DUGOPOLJE  – OPATIJA 2:2

DUGOPOLJE   Utakmica 10. kola SuperSport Prve NL: Dugopolje – Opatija 2:2 (0:1). Stadion Hrvatskih vitezova. Gledatelja: 250. Sudac: Ante Čuljak (Zagreb). Strijelci: 1:0 Glavan (27′), 1:1 Buličić (53′), 2:1 Bagarić (63′), 2:2 Kožić (66′), Žuti kartoni: Balić, Bašić (Dugopolje), Graf, Ušalj (Opatija).

DUGOPOLJE: Bartulić, Čeko (od 46′ Buličić), Barada, Kekez (od 71′ Lazar), Jemo (od 80′ Koščević), Smodlaka (od 46′ Šarić), Balić, Bagarić, Katić, Bašić, Tešija (od 27′ Makuochukwu).

OPATIJA: Nwolokor, Ušalj (od 60′ Malinić), Mulac, Graf, Arapović (od 60′ Horvat), B. A. Bogolin (od 60′ Lesjak), Ajayi, Glavan (od 46′ Žabec), Marić, Grujević, Kožić (od 67′ Weitzer).

U četvrtoj minuti sudačke nadoknade vremena Weitzerov ubačaj s gostujuće polovice pronašao je Horvata u dobroj situaciji ispred domaćiih vratiju. Veznjak Opatije nije uspio iskoristiti meč loptu glavom i vinuti svoju momčad na sam vrh ljestvice. Barem na jednu noć… Opatijci su se na kraju morali zadovoljiti s nastavkom pozitivnog niza (devet utakmica bez poraza) i osvojenim bodom u utakmici u kojoj su pokazali dva lica. U prvom poluvremenu gosti su bili osjetno bolja momčad. Opatijci su u tom periodu utakmice svojim domaćinima ostavili – mrvice. U nastavak nisu ušli tako odlučno i odmah im se takav pristup osvetio s dva primljena pogotka.

Tomislav Glavan je u 27. minuti udarcem iskosa, nakon jedne dubinske lopte Ajayija, doveo goste u vodstvo. Nigerijski napadač bio je nerješiva enigma za domaće u prvom poluvremenu. Probijao je bok lakoćom i servirao upotrebljive lopte za svoje suigrače. Arapović, Glavan i Kožić imali su lijepe prilike do odmora. Osim toga Kožić je kod rezultata 0:0 opalio s 35 metara, vrataru Bartulić je pobjegla lopta i po mišljenju gostiju prošla gol-liniju punim obujmom. Suci nisu tako procjenili…

U svega deset minuta nastavka Opatijci su prosuli prednost. Mlitavi ulazak u drugom poluvrijeme im se osvetio s dva brza gola. Uzvratio je Kožić koji je glavom ispratio oštar ubačaj s boka i pogodio za 2:2. U završnici utakmice Opatijci su krenuli po sva tri boda. Trener Zoran Bogolin ubacio je sve svoje adute s klupe i umalo još jednom ove sezone izvukao sva tri boda u samoj završnici utakmice. Doduše, Goodness Ajayi je u završnim minutama utakmice osjetio ložu pa su gosti završili utakmicu s “deset i pol igrača”.