Serie A

Juventus preuzeo lidersku ulogu u Serie A, Inter slavio na Friuliju

Lautaro Martinez slavi pogodak sa suigračima/Foto REUTERS

Bologna i Atalanta podijelili bodove u posljednjoj utakmici subotnjeg programa

BOLOGNA Nogometaši Juventusa novi su lideri Serie A nakon što su u dvoboju 6. kola kao gosti s uvjerljivih 3-0 (0-0) svladali Genou u utakmici igranoj bez gledatelja.

Sva tri gola postignuta su u drugom poluvremenu, Vlahović (48-11m, 55) je u ranoj fazi nastavka zabio dvaput, da bi konačni rezultat postavio Conceicao (89).

Genoa, kod koje je Milan Badelj zamijenjen u 26. minuti zbog ozljede, ostala je 16. s pet bodova.

Dvoboj je igran bez gledatelja zbog navijačkih nereda tijekom i nakon utakmice Genoa – Sampdoria u srijedu u Talijanskom kupu.

Ranije u subotu su nogometaši milanskog Intera kao gosti svladali Udinese sa 3-2 (2-1). Inter je poveo nakon samo 45 sekundi igre preko Frattesija (1), domaćima je nadu u pozitivan ishod nakratko vratio Kabasele (35), no Lautaro (45+3, 47) je sa svoja prva dva gola sezone, jednim na kraju prvog i jednim na početku drugog poluvremena odveo milanske “crno-plave” do nedostižne prednosti. Pred kraj utakmice Lucca (84) je samo ublažio poraz domaćih.

U zadnjoj subotnjoj utakmici 6. kola talijanskog nogometnog prvenstva Bologna i Atalanta su igrale 1-1 (0-0).

Domaći su poveli golom Castra (46) na samom početku drugog poluvremena, a poravnao je Samardžić (90) na samom kraju dvoboja.

Martin Erlić igrao je za Bolognu od 68. minute, a Mario Pašalić za Atalantu od 79. minute. Nikola Moro ostao je na klupi Bologne.

Oba sastava sada imaju po sedam bodova te zauzimaju deveto, odnosno deseto mjesto.