Druga NL

Grobničani vodili 1:0 protiv Segeste pa u sučevoj nadoknadi primili dva nevjerojatna gola

Franko Bosančić/Foto NK Grobničan

Grobničani, koji su se očito povrh svega negdje grdno zamjerili sreći, već petu utakmicu u nizu ne znaju za pobjedu

GROBNIČAN – SEGESTA   1:2

MAVRINCI  Utakmica 10. kola SuperSport Druge NL: Grobničan – Segesta 1:2 (0:0). Stadion Adelija Beba Haramija. Gledatelja: 150. Sudac: Ante Znaor (Podbablje). Strijelci: 1:0 Knežević (59′), 1:1 Baškarad (90′), 1:2 Matić (90′). Žuti kartoni: Zubović, Mikulica, Blečić (Grobničan), Zrinščak, Živči, Šuart, Mesquita, Kopić, Matić (Segesta),

GROBNIČAN: Božičković, Bosančić, Golić, Tešović (od 48′ Simonaj), Knežević (od 64′ Mikulica), Pilčić (od 75′ Mendrila), Pozderac, Dukađin, Blečić, Batarelo (od 75′ Kosić), Zubović.

SEGESTA: Zrinščak (od 79′ Budimir), Kordić (od 79′ Zlatunić), Kopić (od 79′ Baškarad), Šimić, Šuart, Živčić, Matić, Čičković (od 72′ Mesquita), Pudić (od 60′ Brkić), Rendulić, Kukoč.

Grobničani su poveli u 59. minuti nakon ubačaja Simonaja, spretno odbijene lopte i snalažljive reakcije Kneževića, a onda u sučevoj nadoknadi vremena prosuli minimalnu i teškom mukom stečenu prednost. Prvo je nakon Kukočeva ubačaja Baškarad na drugoj vratnici loše zahvatio loptu koja se odbila od travnjaka i u čudnom luku završila u rašljama nemoćnog Božičkovića. Minutu kasnije izbijenu loptu iz kaznenog prostora nakon kornera dočekao je ljevicom Matić i rijetko viđenim pogotkom s 25 metara pogodio iste rašlje domaćeg gola. Grobničani, koji su se očito povrh svega negdje grdno zamjerili sreći, već petu utakmicu u nizu ne znaju za pobjedu.

Ostali rezultati 10. kola: Dugo Selo – Mladost 2:3, Hrvace – Kustošija 0:1, Jadran LP – Radnik Križevci 0:3, Uljanik – Marsonia 3:4, H. dragovoljac – Solin 0:2. Bjelovar – Jadran Poreč 7:2, Karlovac – Trnje 1:1.