Prva NL

FOTO Goodness Ajayi golom i asistencijom pokrenuo Opatiju prema novoj pobjedi

Goodness Ajayi/Foto M. ĐEKIĆ

Jako dobra vijest je i povratak Goodnessa Ajayija u formu. Zabio je prvi i asistirao kod drugog pogotka. Više nije ni trebalo

Opatija – Zrinski 2:1

RIJEKA Utakmica 9. kola SuperSport Prve NL: Opatija – Zrinski 2:1 (0:0). Stadion Kantrida. Gledatelja: 200. Sudac. Filip Dragašević (Zagreb) 7. Strijelci: 1:0 Ajayi (49′), 1:1 Vidović (60′), 2:1 Žabec (64′). Žuti kartoni: Lesjak, Horvat (Opatija).

OPATIJA: Nwolokor 5,5, Ušalj 6,5, Mulac 6,5, Graf 6,5, Malinić 6, Ajayi 7,5 (od 77′ Lesjak -), Glavan 6 (od 46′ Žabec 7), Macolić 6 (od 46′ A. B. Bogolin 6), Marić 6, Kašiković 5,5 (od 46′ Weitzer 6), Kožić 6 (od 63′ Horvat 6).

ZRINSKI: Stanić 5,5, Mendeš 5,5 (od 86′ Karalić -), Ćubel 6, Zirdum 6, Vukušić 6, Knežević 6, Vidović 6,5, Pajić 6, Korov 6 (od 86′ Gvozdenović -), Kuprešak 6, Janković 6 (od 71′ Gadže -).

Foto galerija: SuperSport Prva NL: Opatija - Zrinski 2:1 Foto: Milan Đekić

Nogometaši Opatije nastavili su ustaljenim ovosezonskim ritmom – bod u gostima, tri na Kantridi. Osim toga i pobjednički recept je bio oproban, a to znači da su Opatijci u nastavku stisnuli papučicu gasa i odjurili prema još jednoj pobjedi vrijednoj ostanka pri samom vrhu prvoligaške ljestvice. Jako dobra vijest je i povratak Goodnessa Ajayija u formu. Zabio je prvi i asistirao kod drugog pogotka. Više nije ni trebalo.

Prvo poluvrijeme donijelo je tek jednu pravu priliku. U 3. minuti tri braniča Opatije zaboravila su na Antu Vukušića na povratnoj lopti. Iskusni napadač s desetak metara poslao je loptu visoko prema istočnoj tribini stadiona na Kantridi i propustio najbolju priliku živahnog prvog poluvremena u kojem su obje momčadi pokazale sklonost prema nadigravanju, ali izostala je konkretnost u završnici. Trener Zoran Bogolin na poluvremenu je prema očekivanjima napravio tri promjene i ubrzo je njegova momčad krenula prema pobjedi.

U 49. minuti Ušalj je napravio veliki dio posla prodorom uz lijevu aut liniju. Povratnom loptom pronašao je Žabeca koji je zagradio loptu i ostavio za Ajayija. Nigerijski napadač precizno je pogodio suprotni kut za vodstvo Opatije. Nakon točno sat vremena igre opatijska obrana i vratar napravili su netipičnu pogrešku koja ih je stajala pogotka. Mariću je nakratko pobjegao Vidović, koji je iskosa sa desetak metara pogodio uz bližu vratnicu loše postavljenog i iznenađenog Davida – 1:1.

Nije dugo trebalo čekati na reakciju iskusne opatijske momčadi. Raspoloženi Ajayi u 64. minuti pobjegao je po lijevoj strani, a onda uzvratio Žabecu za asistenciju kod prvog gola. Napadaču Opatije nije bilo teško s desetak metara donijeti novo vodstvo svojoj momčadi – 2:1. Gosti su pokušavali u završnici doći do boda, no opatijska obrana ove sezone rijetko griješio jednom, a kamoli dvaput na istoj utakmici.