Futsal momčad Rijeke u spektakularnoj atmosferi pred više od tisuću gledatelja na Trsatu “slomila” Šibenčane

Ivan Volarić

Alen Fetić i Luka Suton/Foto HMNK Rijeka

Bijeli tri kola prije kraja imaju četiri boda prednosti

RIJEKA   Utakmica 15. kola Prve HMNL: Rijeka – Šibenik 5:3 (3:2). Dvorana mladosti. Gledatelja: 1100. Suci: Kramar (Varaždin), Stanić (Zagreb) i Dujmić (Jurdani). Strijelci: 0:1 Nadoveza (6′), 1:1 Suton (7′), 1:2 Almeida (9′), 2:2 Husarić (14′), 3:2 Grbić (16′), 4:2 Husarić (35′), 4:3 Šućur (36′-6m), 5:3 Husarić (37′). Žuti kartoni: Murtić, Suton (Rijeka), Knez (Šibenik 1983). Crveni karton: Strunje (7′, trenere Šibenika).

RIJEKA: Berković, Suton, Fetić, Radujković, Grlj, Grbić, Matijević, Husarić, Radić, Manestar, Mohorovičić, Kamauli, Murtić.

ŠIBENIK: Radaj, Ora, Monteiro, Ćoran, Almeida, Šućur, Nadoveza, Imširović, Škugor, Knez.

Futsal momčad Rijeke u spektakularnoj atmosferi, pred više od tisuću gledatelja svladala je svoju ovosezonsku “crnu mačku” Šibenik 1983 i tri kola prije kraja zadržala četiri boda prednosti na vrhu ljestvice Prve HMNL. Šibenčani su jedina momčad koja je ove sezone svladala Riječane na Trsatu (u Kupu), a osim toga uspjela im je otkinuti dva boda na Šubićevcu (u prvenstvu).

Šibenčani su i ovoga puta bili tvrd orah. Gledatelji, predvođeni Armadom, vidjeli su izrazito uzbudljivu utakmicu koju je u završnici prelomio Elvir Husarić s dva pogotka. Riječane u idućem kolu čeka gostovanje kod izravnog konkurenta Aurelije u Vinkovcima. Pobjeda nosi promociju u SuperSport futsal ligu…

Šibenski trener Teo Strunje burno je reagirao u 7. minuti utakmice kada su ga suci zbog predugog jezika poslali na tribine. Nekoliko minuta kasnije mu je pozlilo… Brzo su reagirali domaćini i gostujući pričuvni igrači koji su donijeli lijekove iz svlačionice pa je Strunje ubrzo uz gromoglasan pljesak ohrabrenja nastavio emotivno voditi svoju momčad s tribine.