Posljednja provjera

Futsal momčad Rijeke u generalki pred početak prvenstva svladala Uspinjaču Gimka

Đorđe Rosić/Foto HMNK Rijeka

Dvaput Fetić i Husarić strijelci za Bijele

Rijeka – Uspinjača Gimka 3:0

RIJEKA Prijateljska futsal utakmica: Rijeka – Uspinjača Gimka 3:0 (2:0). Dvorana mladosti. Gledatelja: 300. Suci: Šimatović (Gospić) i Mijić (Rab). Strijelci: 1:0 Fetić (12′-10m), 2:0 Fetić (16′-10m), 3:0 Husarić (32′). Žuti kartoni: Fetić, Rosić (Rijeka), Šarčević, Jakovljević, F. Matković (Uspinjača Gimka).

RIJEKA: Berković, Grlj, Ožbolt, Čeh, Radić, Fetić, Turk, Husarić, Rosić, Vesel, Kamauli, Lučić, Matijević, Suton.

USPINJAČA GIMKA: Vuković, Sekulić, Rečić, Artić, Jakovljević, Vučković, Šarčević, Ferenčak, D. Matković, Musulin, Brzović, F. Matković, Crnčević.

Rijeka je uspješno odradila posljednju provjeru pred početak natjecanja u SuperSport HMNL-u. Bijeli, konačno u kompletnom sastavu s pivotom Lukom Sutonom u rosteru, svladali su uglednog gosta, zagrebačku Uspinjaču, koja će nadolazeće sezone tražiti povratak u društvo najboljih.

Gostujuću mrežu načeo je Alen Fetić iskoristivši kazneni udarac s 10 metara nakon što su Zagrepčani agresivan pristup platili šestim akomuliranim prekršajem sredinom prvoga poluvremena. Riječka desetka bila je precizna s deset metara i pet minuta prije isteka prvoga poluvremena.

U finišu prve dionice i Riječani su napravili šesti prekršaj, no Vučković je iz “deseterca” uzdrmao vratnicu Ožboltova gola. Nakon nešto više od pola sata igre Husarić je na dodavanje Kamaulija zaokružio pobjedu trećim pogotkom.