Gosti su poveli već u trećoj minuti golom Brennana Johnson. Isti je igrač u 20. minuti mogao još jednom svladati Andrea Onanu, no njegov udarac je završio u okviru gola.

Vratnicu je pogodio i napadač ManU-a Alejandro Garnacho. Samo dvije minute kasnije Timo Werner je imao “zicer” za 2-0, ali je Onana odlično obranio. Jedan od ključnih trenutaka susreta dogodio se i 42. minuti kada je Unitedov veznjak Bruno Fernandes “pocrvenio” zbog oštrog prekršaja nad Jamesom Maddisonom.

Spursi su prednost “podebljali” već u 47. minuti nakon sjajne kontre. Johnson je projurio po desnoj strani uposlivši pred vratima Dejana Kuluševskog koji se sjajno snašao pogodivši za 2-0.

Točku na “I” gosti su stavili u 77. minuti kada je Dominic Solange zabio za 3-0 nakon ubačaja iz kornera. Tottenham je ovom pobjedom napredovao na osmo mjesto sa 10 bodova, dok je ManU na 12. poziciji sa sedam bodova.

U drugom nedjeljnom susretu Ipswich Town i Aston Villa su odigrali 2-2.

Domaćin je poveo u 9. minuti golom Liama Delapa, u 15. minuti je izjednačio Morgan Rogers, a rezultat je okrenuo Ollie Watkins zabivši u 32. minuti pogodak za 2-1.

Konačnih 2-2 postavio je Delap svojim drugim golom na utakmici u 72. minuti.

Na ljestvici vodi Liverpool (15) ispred Manchester Cityja (14) i Arsenala (14).

REZULTATI:
Ipswich Town - Aston Villa      2-2 (Delap 8, 72 / Rogers 15, Watkins 32)
Manchester United - Tottenham   0-3 (Johnson 3, Kuluševski 47, Solanke 77)
Subota:
Newcastle Unt - Manchester City 1-1 (Gordon 58-11m / Gvardiol 35)
Arsenal - Leicester City        4-2 (Martinelli 20, Trossard 45+1, 90+4, Havertz 90+9 / Justin 47, 63)
Brentford - West Ham United     1-1 (Mbeumo 1 / Souček 54)
Chelsea - Brighton              4-2 (Palmer 21, 28-11m, 31, 41 / Rutter 7, Baleba 34)
Everton - Crystal Palace        2-1 (McNeil 47, 54 / Guehi 10)
Nottingham Forest - Fulham      0-1 (Jimenez 51-11m)
Wolverhampton - Liverpool       1-2 (Ait Nouri 57 / Konate 45+2, Salah 61-11m)