Domaćin je poveo u 18. minuti golom hrvatskog reprezentativca Ante Budimira kojem je to drugi gol sezone. Već u 28. minuti bilo je 2-0, a pogodio je Bryan Zaragoza. Pau Victor je u 53. smanjio na 2-1 samo da bi Budimir iz kaznenog udarca u 72. minuti vratio prednost na dva gola, a Bretones je u 85. minuti povisio na 4-1. Yamal je u 89. minuti samo ublažio prvi poraz Barcelone u Primeri ove sezone.

Budimir je igrao do 77. minute za Osasunu koja je sada šesta sa 14 bodova, sedam manje od vodeće Barcelone.

U ranije igranom susretu Real Sociedad je pobijedio Valenciju sa 3-0, a za domaći sastav je nastupio hrvatski reprezentativac Luka Sučić.

Takefusa Kubo (8) i Orri Oskarsson (80, 90+2) bili su strijelci za baskijski sastav koji je upisao tek drugu pobjedu sezone, dok je Valencija upisala već peti poraz. Hrvatski reprezentativac Luka Sučić je za Sociedad igrao do 75. minute.

Rayo Vallecano i Leganes su remizirali 1-1. Sergio Camello je u osmoj minuti doveo Rayo u vodstvo, a izjednačio je Juan Cruz u 55. minuti.

Getafe je pobijedo Deportivo Alaves sa 2-0 ostvarivši prvu pobjedu sezone. Getafe, koji je u prvih sedam kola upisao četiri remija i tri poraza, napokon je dočekao slavlje.

Golovima Maura Arambarrija u 43. minuti i Luisa Mille iz jedanaesterca u 57. minuti nanio je Alavesu četvrti poraz sezone.

Getafe je ovom pobjedom napustio zonu ispadanja i trenutačno drži 14. mjesto sa sedam bodova, dok je Alaves osmi s dva boda više.

REZULTATI:
Osasuna - Barcelona         4-2 (BUDIMIR 18, 72-11m, Zaragoza 28, Bretones 85 / Pau Victor 53, Yamal 89)
Getafe - Deportivo          2-0 Arambarri 42, Milla 58-11m)
Rayo Vallecano - Leganes    1-1 (Camello 8 / Cruz 55)
Real Sociedad - Valencia    3-0 (Kubo 8, Oskarsson 80, 90+2