SuperSport HNL

RIJEKA – HAJDUK 0:0 Završio siromašni rujevički derbi bez okusa i mirisa, Bijeli su ostali prvi

V. KARUZA

V. KARUZA

Na tribinama se okupilo 7505 navijača

RIJEKA Nogometaši Rijeke od 20 sati na Rujevici dočekuju Hajduk u jubilarnom 160. Jadranskom derbiju, odnosno 102. Jadranskom derbiju ako se u obzir uzmu prvenstvene utakmice odigrane u HNL-u. Bijeli sudar s najvećim rivalom dočekuju na prvom mjestu prvenstvene ljestvice zahvaljujući boljoj gol razlici od svojih gostiju s Poljuda. Sve to sugerira da Riječani pobjedom mogu pobjeći na tri koraka prednosti ispred Splićana, odnosno četiri zaveslaja prednosti u odnosu na četvrtoplasirani Dinamo.

Foto galerija: Utakmica Rijeka - Hajduk (1. dio) Foto: Vedran Karuza

Osim toga ovom pobjedom mogu dodatno ukrasiti dobar ulazak u prvenstvu, ali se pritom i barem djelomično iskupiti kod svojih navijača za ljubljansku blamažu u Europi. Pobjede nad Hajduk uvijek su posebno slatke i dragocjene kada je u pitanju riječki navijački puk.

Foto galerija: Utoči utakmice Rijeka - Hajduk Foto: Vedran Karuza

To dobro zna i trener Rijeke Radomir Đalović koji ima na raspolaganju kompletan kadar. Jasno, ne računaju li se igrači koji su izvan forme ili još nisu dosegnuli zadovoljavajući razinu fizičke spreme po kasnijem dolasku na Rujevicu.

Foto galerija: Rijeka - Hajduk (3)

Čekamo službene sastave.

Stigli su sastavi. Đalović je u odnosu na očekivanu jedanaestorku napravio dvije promjene. Na lijevom boku će igrati Devetak umjesto Bogojevića, a u vezi neće biti Gojaka već kreće Rukavina.

U splitskom sastavu nema Dialoa i Pukštaša, a kreću Hrgović i Biuk.

90+6 minuta: Kraj derbija.

90. minuta: Perica je iskosa izašao ispred Lučića, ali poslao je loptu preko gola.

83. minuta: Prva prilika Rijeke u nastavku. Uremović je u odsutnom trenutku blokirao udarac Smolčića.

71. minuta: Nakon Armade i Torcida je izazvala prekid utakmice bakljadom.

60. minuta: Armada je ponovo priredila bakljadu, Gattuso povukao prve promjene. Utakmica je nakratko prekinuta dok se dim ne raziđe.

51. minuta: Zlomislić je loše boksao jednu loptu nakon kornera, a Uremović poslao loptu kraj gola.

46. minuta: Počeo je nastavak na Rujevici, Đalović je uveo Gojaka umjesto Rukavine. Janković seli na krilo.

45+1 minuta: Galešić je potegao iz slobodnjaka i poslao loptu kraj gola, a sudac ubrzo poslao momčadi u svlačionicu.

44. minuta: Svoj udarac isprobao je i Pašalić, ali preslabo za Lučića.

42. minuta: Radeljić je povukao loptu na gostujuću polovicu, a Janković istekom akcije opalio i izborio korner.

41. minuta: Livaja je potegao po lopti s 25 metara i poslao loptu kraj gola.

38. minuta: Smolčić je ubacio, a Rukavina glavom uputio prvi udarac u okvir gola na utakmici.

36. minuta: Prva prijetnja gostiju. Livaja je proigrao Hrgovića, a njegov udarac iskosa Devetak blokirao i poslao u korner.

32. minuta: Velika bakljada Armade.

30. minuta: Prvu priliku na utakmici složili su stoperi Rijeke Radeljić i Galešić. Ovaj potonji nije uspio ugurati loptu u mrežu s par metara.

24. minuta: Armada je poslala poruku Torcidi, na sjeveru je upaljena i prva baklja. Zanimljivije je za sada na tribinama nego na travnjaku Rujevice.

20. minuta: Nakon 20 minuta igre nema većih uzbuđenja

10. minuta: Nema još golova i prilika, obje momčadi su dosta oprezno krenule u derbi.

1.minuta: Počela je utakmica na Rujevici.

———————————————————————————————–

RIJEKA – HAJDUK 0:0

Stadion Rujevica. Gledatelja: 7505. Sudac: Ante Čulina (Zagreb). Strijelci: . Žuti kartoni: Uremović (Hajduk).

RIJEKA: Zlomislić, Smolčić (od 88′ Majstorović), Galešić, Radeljić, Devetak, Petrovič, Pašalić (od 75′ Djuahra), Rukavina (od 46′ Gojak), Fruk (od 88′ Selahi), Janković, Andrić (od 75′ Perica).

HAJDUK: Lučić, Melnjak, Uremović, Prpić, Hrgović (od 85′ Diallo), Krovinović, Rakitić, Durdov (od 61′ Sigur), Biuk (od 61′ Dajaku), Kalik (od 77′ Pukštaš), Livaja.