Memorijal Pero Radaković

Nakon dvije godine održao se Memorijal Pero Radaković, kadeti Rijeke osvojili 49. izdanje

Denis Frančišković

Pobjednička momčad Rijeke sa stručnim stožerom

RIJEKA Kadeti Rijeke (2006. godište) pobjednici su 49. izdanja Memorijala Pero Radaković nakon što su u zanimljivom finalu svladali Pomorac 1921 boljim izvođenjem jedanaesteraca 5:3 (4:2-11m). U redovima Rijeke s »kreča« su zabili Belina, Valinčić i Žlibanović, dok su na drugoj strani precizni bili Bilen i Gulić. U ruletu jedanaesteraca Vučetić je na vratima Bijelih obranio udarac Mrli, Stančić je pogodio gredu, dok je kod Pomorca 1921 Tomić obranio udarac Bene. David Zubović poentirao je za veliko slavlje Rijeke.

Riječani su poveli u šestoj minuti, Tadić je ubacio s desne strane, Bilajac prvo pucao glavom pa nogom i drugi odbijanac pospremio u mrežu – 1:0.

Pomorac 1921 je izjednačio 39. minuti, Ratin se majstorski okrenuo na rubu kaznenog prostora i precizno pogodio mrežu – 1:1. Rijeka je veliku priliku za pobjedu imala u 61. minuti, Jakac je pucao iz okreta s 15 metara, a Tomić je odličnom reakcijom sačuvao mrežu.

Jakov Bilajac iz Rijeke proglašen je najboljim igračem, a Luka Ratin iz Pomorca 1921 najboljim strijelcem s pet golova.

Rezultati, skupina A: Rijeka – Koper 3:0 (Bilajac 7’, 44’, Bubnič 59’), Koper – Gorica 2:1 (Vidergar 21’, Žavbi 39’/Ferenčak 5’), Gorica – Rijeka 0:2 (Bašić 22’, Zubović 59’).

Skupina B: Pomorac 1921 – Domžale 5:1 (Rožajac 5’, Mrle 12’, Ratin 14’, 32’, Marković 38’/ Kastelić 52’), Domžale – Lokomotiva 1:2 (Mlakar 5’/Bošnjak 16’, Sinković 53’), Lokomotiva – Pomorac 1921 1:3 (Severin 33’/Ratin 22’, Ratin 35’, Marković 60’).