SuperSport HNL

GORICA – RIJEKA 0:1! Rijeka fantastičnom golčinom Jankovića skočila na sam vrh ljestvice!

Foto PIXSELL

VELIKA GORICA Nogometaši Rijeke uzeli su tri boda na gostovanju kod Gorice i tako zasjeli na vrh SuperSport HNL-a!

Riječani su sada bodovno izjednačeni s Hajdukom, ali s boljom gol-razlikom. Pobjedu je Bijelima donio Niko Janković, i to pogotkom koji će zasigurno biti u izboru najljepših golova sezone.

90+4. minuta KRAJ!

90+4. minuta Bilo je sada opasno za Rijeku. U posljednjim trenucima susreta napravila se gužva u šesnaestercu Rijeke, lopta se srećom nekako odbila izvan terena.

84. minuta Dvostruka zamjena kod Rijeke. Andrića i Jankovića mijenjaju debitant Perica i Radeljić.

75. minuta Radošević je upisao još jednu obranu. Pucao je Bogojević.

71. minuta Izmjene kod Rijeke. Umjesto Pašalića i Fruka na travnjaku su Bogojević i Rukavina.

66. minuta Pucao je Fruk s nekih 16 metara, otišlo je to preko gola.

58. minuta GOOOOOL! Janković je uspio nadmudriti vratara Gorice, koji se istaknuo s nekoliko dobrih obrana. Sada nije mogao ništa protiv golčine Jankovića. Igrač Bijelih je potegnuo s oko 30 metara daljine i od vratnice pogodio gornji kut.

46. minuta Počeo je drugi dio.

45+1. minuta: Kraj prvoga poluvremena. Uoči odlaska u svlačionicu Janković je protegao Radoševića.

34. minuta: Utakmica je malo pala u ritmu, teren za igru je sve teži.

22. minuta: Prilika za Goricu! Zlomislić je zaustavio opasan pokušaj Pajazetija.

17. minuta: Treći udarac iz kuta za Rijeku, domaći vratar je ponovo na mjestu.

4. minuta: Marco Pašalić potegao je s više od 20 metara, a vratar Radošević odbio loptu u korner. Nakon kornera i ponovoljenog ubačaja u padu glavom je zaprijetio Gojak, ali je ponovo vratar Gorice bio spreman.

1.minuta: Počela je utakmica po kišnom i hladnom vremenu i tradicionalno lošem travnjaku Gorice. Rijeku bodri i stotinjak pripadnika Armade.

GORICA – RIJEKA 0:1

Gradski stadion. Sudac: Zdenko Lovrić (Đakovo). Strijelci: 0:1 Janković (58′). Žuti kartoni: Ndockyt (Gorica), Gojak (Rijeka).

GORICA: Radošević, Mikanović, Leš, Maloča, Krizmanić, Štiglec, Kapulica, Ndockyt, Pajaziti, Pršir, Kolar.

RIJEKA: Zlomislić, Smolčić, Galešić, Majstorović, Devetak, Petrovič, Pašalić, Fruk, Janković, Gojak, Andrić.