Prvi poraz

Loš šuterski dan Škrljevčana odnio pobjedu u Slavonskom Brodu

Katarina Blažević

Srđan Brocić/Foto V. KARUZA

SLAVONSKI BROD Košarkaši DepoLink Škrljeva, nakon dviju derbi pobjeda na domaćem terenu, upisali su na svojem prvom ovosezonskom gostovanju i prvi poraz.

Može se reći da je to bilo iznenađenje u Slavonskom Brodu jer je Marsonia na papiru zasigurno slabija momčad, ali ona u svojim redovima ima sjajnog Khalida Gatesa (30 poena, 18 skokova). Doduše, imaju i Škrljevčani svoje adute, ali njihov je šut u ovome susretu jednostavno zakazao. Brocić 4-12, Gunjina 2-11, Konjević 6-15, Butorac 1-8, Cetina 2-9…

Marsonia – DL Škrljevo 75:61

Utakmica 3. kola Prve lige košarkaša: Marsonia – DepoLink Škrljevo 75:61 (7:20, 29:16, 17:12, 22:13). Sportska dvorana “Vijuš”. Gledatelja: 200. Suci: Mikulić, Barišić i Žulj.

MARSONIA: Stojsavljević 2, Gates 30 (3-3), Špehar 4, Šebalj 2, Zelanto 9 (4-6), Oštrić 7 (1-2), Špehar, Kostić, Lisica 11 (2-4), Pavić, Živković 10 (2-2), Pavlović.

DEPOLINK ŠKRLJEVO: Brocić 14 (2-2), Šustić 9 (3-6), Gunjina 5, Butorac 4 (2-2), Konjević 16 (1-2), Cetina 4, Kotrulja 2 (2-2), Šljivarić 3, Bošnjak 4, Rajković, Miljković.

Škrljevčani su agresivno krenuli u utakmicu i s obzirom da su u prvoj dionici primili tek sedam poena, činilo se kako bi ovu utakmicu mogli lagano riješiti i upisati treću uzastopnu pobjedu. No, domaćin je imao drugačije planove. Smanjenje zaostatka je krenulo tri minute prije kraja prvog poluvremena.

Škrljevčani su u kratkom razdoblju promašili dvije trice i dva slobodna bacanja, dok je Gates s druge strane nanizao pet poena. On je zaslužan što su domaći došli do egala prije odlaska na veliki odmor (36:36), a onda je početkom treće četvrtine ubacio dvije trice, a uz još jednu Oštrićevu na semaforu je stajalo 45:41.

Goste jednostavno nije išlo u napadu, šut je ovoga puta stao i uzeo Zelenima priliku priključiti se Samoboru (3-0) na vrhu.