Premijer liga

Košarkašice FSV-a u posljednjoj četvrtini primile 32 poena pa upisale poraz od Šibenika

Katarina Blažević

Nerea Brajac/Foto V. KARUZA

RIJEKA Košarkašice FSV-a upisale su drugi ovosezonski poraz, drama je na kraju pripala Šibenčankama. Brajac je napravila nepotrebnu osobnu pogrešku minutu prije kraja, a Johnson pogodila jedno bacanje (76:79).

Drugo se odbilo od obruča, ali je Rexhepi u nastojanju da uhvati loptu istu poslala van terena. Potom je i Tuftan bila preoštra u jednoj obrani, a Čipčić ubacila još jedno slobodno bacanje (76:80). Strilić je brzopleto šutirala tricu 15 sekundi prije kraja i promašila. I tu je priči bio kraj.

FSV – Šibenik 76:81

Utakmica 3. kola Premijer lige košarkašica: FSV – Šibenik 76:81 (17:19, 17:18, 24:12, 18:32). SRC 3. maj. Gledatelja: 250. Suci: Miletić, Katalinić i Maljevac.

FSV: Strilić 6 (6-8), Mašić 18 (2-2), Tuftan 6 (2-2), Brajac 24 (8-10), Krakić 14 (2-4), Perić, Vidović, Jurčić, Ratković, Brandić 8 (1-2), Pozder, Rexhepi.

ŠIBENIK: Čipčić 13 (3-7), Kaučić 2 (2-2), Baban, Lawhorne 26 (4-6), Strize 18 (4-8), Dragović, Milković 3, Perković, Džafić, Šarić 3, Vlaić, Johnson 16 (3-5).

Za Šibenčanke je ovo važna prva pobjeda u trećem kolu, dok su i Riječanke sada ostale na jednoj pobjedi, onoj protiv Zadra.

Domaće su brzo preokrenule početnih 0:3 i 2:4. Tuftan je s dva slobodna bacanja i polaganjem zaključila seriju 12:0 (14:4), ali to je bilo jedino razdoblje u kojemu su domaće imale uvjerljivije vodstvo u prvom poluvremenu. Zapravo, već do kraja prve četvrtine Šibenik je vratio vodstvo (17:19), zahvaljujući brojnim promašajima i pogreškama riječke ekipe.

Riječanke su »grizle« u drugoj dionici, puhale su za vratom protivnicama koje su bile lošije u skoku, ali su zato manje griješile u napadu i odlično iskorištavale greške FSV-a. Domaće su u prvih 20 minuta izgubile 13 lopti na račun kojih je Šibenik upisao 14 poena.

Sve loše iz prvih dviju četvrtina Riječanke su »poništile« u trećoj dionici. Domaće je napokon krenulo u napadu, razigrale su se Brajac i Krakić, da bi polaganjem Mašić imale i solidno vodstvo 54:43 (27’). Igračice Stipe Bralića su u zadnjoj dionici uzvratile s 32 poena i došle do premijerne ovosezonske pobjede.