Hrvatska se nalazi u skupini s Ciprom, koji zbog domaćinstva ima zagarantiran prolazak na Europsko prvenstvo, olimpijskim viceprvakom Francuskom te s Bosnom i Hercegovinom s kojom u međusobnim susretima ima omjer 1:1, no koš razlika je na strani BiH. Kako dalje prolaze tri reprezentacije, jasno je da će utakmica s Francuskom biti ključna za odlazak na EuroBasket. Utakmica protiv Francuske je na rasporedu 21. veljače s početkom u 20 sati i igra se u Zadru, a dvorana Jazine je rasprodana i Hrvatska će na raspolaganju imati jakog šestog igrača. Posljednja utakmica kvalifikacija je ona 24. veljače na Cipru.


Izbornik Josip Sesar u subotu je objavio popis od 15 igrača koji konkuriraju za konačnih 12 mjesta u reprezentaciji.




“Čekali smo s objavom popisa igrača radi utakmica kupova u velikom broju zemalja, čisto da ne bi došlo do ozljeda i promjena. Nažalost, ostvarilo se ono čega smo se i pribojavali – Filip Bundović se ozlijedio na sinoćnjoj utakmici i neće biti u rosteru, a zbog ozljede je reprezentaciju otkazao i Marko Ramljak. Što se ostalih tiče, svi su spremni. Ima nekih sitnih ozljeda, no ja se nadam da neće biti većih problema, da će se sve riješiti u naredna dva-tri dana i da ćemo od ponedjeljka svi biti na treningu maksimalno spremni. Neki igrači će možda kasniti zbog finala, primjerice Mario Hezonja ili Danko Branković. Jedva čekamo krenuti, veselimo se cijelom ciklusu i nadamo se da će nas pratiti dobra atmosfera”, rekao je izbornik Sesar.


Europsko prvenstvo će se održati od 27. kolovoza do 14. rujna 2025. u Finskoj, Poljskoj, Latviji i na Cipru.


POPIS 15 REPREZENTATIVACA: Luka Božić, Danko Branković, Dario Drežnjak, Mateo Drežnjak, Mario Hezonja, Antonio Jordano, Borna Kapusta, Marin Marić, Dominik Mavra, Toni Perković, Krešimir Radovčić, Antonio Sikirić, Jaleen Smith, Luka Šamanić, David Škara