Liga nacija

HRVATSKA – POLJSKA 1:0! Najljepši poklon za rođendan! Modrić sjajnim pogotkom donio Hrvatskoj pobjedu

Foto PIXSELL

OSIJEK Hrvatski nogometaši iskupili su se u Osijeku za poraz od Portugala. Vatreni su dominirali i mogli su pobijediti Poljsku i s nekoliko golova razlike, ali na kraju je ušao samo udarac Luke Modrića.

Kapetan je nekoliko sati uoči svojeg 39. rođendana pogotkom iz slobodnjaka u drugom kolu Lige nacija donio Hrvatskoj prva tri boda.

90+3. minuta KRAJ!

90+2. minuta Odlična šansa za Poljsku! Swiderski je ostao sam, ali je loše zahvatio loptu.

78. minuta Kovačić se sjurio i proigrao Budimira, koji je pucao nakon nekoliko trenutaka namještanja, ali u blok.

70. minuta Greda Lewandowskog! Sjajno je napadač pucao iz okreta, Hrvatska se spasila.

69. minuta Izlaze Petković i Matanović, a ulaze Kramarić i Budimir.

52. minuta GOOOOOOOL! Modrić iz slobodnjaka za vodstvo! Kapetan je majstorski prebacio živi zid, vratar Poljske tu ništa nije mogao…

47. minuta Velika šansa Poljske. Zalweski je pucao iskosa s lijeve strane. Livaković je to nekako uspio odbiti, da bi utrčao Lewandowski. Srećom za Vatrene, Ćaleta-Car je to očistio.

46. minuta Počelo je drugo poluvrijeme. Luka Sučić zamijenio je Petra Sučića.

45+1. minuta Kraj prvog dijela.

33. minuta Ponovo Matanović! Proigrao ga je Modrić, ali omeo ga je branič Poljske pa je lopta otišla preko gola.

31. minuta Pokušaj Matanovića s ruba šesnaesterca, ali ravno u golmana!

21. minuta Bomba Modrića! Kapetan je tukao malo izvan šesnaesterca, a lopta je otišla pored okvira gola.

7. minuta Evo sada i velike šanse! Modrić je iz kornera ubacio, a Ćaleta-Car je bio sam i pucao glavom. Ipak, vratar Skorupski je obranio njegov pokušaj.

7. minuta Pjaca se sada sjurio nakon kornera u sredinu i tukao, ali je to blokirano.

1.minuta Počela je utakmica.

Prije utakmice: HNS je priredio svečani oproštaj Domagoju Vidi, koji se nedavno odlučio umiroviti. Nekadašnji stoper reprezentacije zaradio je pljesak i ovacije.

HRVATSKA – POLJSKA 1:0

Opus Arena – Sudac Francois Letexier (Fra). Strijelci: 1:0 Modrić (52′).