Europska liga

ELFSBORG – RIJEKA 2:0! Rijeka ispala iz EL, sada je čeka play-off Konferencijske lige

Foto PIXSELL

RIJEKA Nogometaši Rijeke u prvoj utakmici pod vodstvom Radomira Đalovića upisali su poraz 0:2 i tako ispali iz borbe za Europsku ligu. Ali, Bijeli još imaju šansu da će igrati grupnu fazu europskog natjecanja jer sada idu u play-off Konferencijske lige. Ondje će se boriti s Olimpijom iz Ljubljane, koja je s ukupnih 4:0 slavila protiv moldavskog Šerifa.

Već sljedeći tjedan, 22. kolovoza, na rasporedu je prva utakmica koja će se igrati na Rujevici, a uzvrat je 29. kolovoza u Ljubljani.

Bijeli su se dobro držali kroz prvo poluvrijeme, ali u drugom dijelu je domaćin dominirao i zasluženo prošao dalje.

90+3. minuta KRAJ!

88. minuta VAR je poništio novi gol Šveđana! Holmen je postigao pogodak nakon što je prekršajem uzeo loptu Zlomisliću, a vratar Rijeke je zajedno s Galešićem još zaradio i žuti karton zbog prigovora.

83. minuta GOL! Rijeka je primila još jedan gol i možemo već reći da će se ekipa pripremati za play-off Konferencijske lige. Zabio je Qasem iz blizine nakon asistencije Zenelija.

69. minuta Hodža je brzo krenuo ispraviti svoju grešku. Proigrao je Ivanovića koji je jurio sam prema vrataru Elfsborga, ali ovaj ga je uspio zaustaviti.

68. minuta GOL! Qasem je uzeo loptu Hodži, ona je potom došla do Baidooa koji je ostao sam pred Zlomislićem i pogodio za vodstvo domaćina.

62. minuta Rukavina mijenja Fruka.

60. minuta Sada je Elfsborg taj koji pritišće, dok Rijeka traži priliku iz kontranapada.

50. minuta Šveđani su aktivniji u drugom dijelu, sada su pogodili i vratnicu…

46. minuta Krenulo je drugo poluvrijeme.

45+6. minuta Kraj prvog dijela.

45+3. minuta Sada je Zlomislić dobro reagirao i spasio svoju momčad. Nakon nekoliko kratkih i brzih dodavanja igrač švedske momčadi je tukao iskosa s desne strane, a vratar Rijeke se protegnuo i to obranio.

35. minuta Zamjena kod Elfsborga zbog ozljede, umjesto Henrikssona na travnjaku je Buhari.

29. minuta Bilo je gužvovito pred vratima Zlomislića, ali Bijeli su se spasili.

16. minuta Evo još jedne dobre prilike Rijeke. Fruk je dodao Devetku, a ovaj vratio loptu veznjaku, čiji je udarac otišao pored vratnice.

13. minuta Prva šansa na utakmici i prva obrana vratara. Pašalić je sjajno tukao iz veće daljine, a Pettersson se morao dobro protegnuti.

1.minuta Počela je utakmica.

ELFSBORG – RIJEKA 2:0

Boras Arena. Sudac: Andris Treimanis (Latvija). Strijelci: 1:0 Baidoo (68′), 2:0 Qasem (83′).

ELFSBORG (3-4-3): Pettersson, Holmen, Henriksson, Yegbe, Hedlund, B. Zeneli, Ouma, Hult, Qasem, Baidoo, Frick.

RIJEKA (4-1-4-1): Zlomislić, Bogojević, Galešić, Radeljić, Devetak, Petrovič, Pašalić, Hodža, Fruk, Janković, Ivanović.