Đere namučio Đokovića pa predao meč zbog ozljede

Reuters

Reuters

Đokovićev sljedeći suparnik je Australac Alexei Popyrin

NEW YORK – Aktualni olimpijski pobjednik Novak Đoković i na US Openu je nastavio svoj pobjednički niz započet u Parizu, a do 3. kola u New Yorku je stigao kad mu je Laslo Đere predao meč zbog ozljede pri Đokovićevom vodstvu 6-4, 6-4, 2-0.

Iako se to iz rezultata ne može vidjeti, Đere je u dvoboju dvojice srpskih predstavnika prilično namučio Đokovića, zadržao ga na terenu dva sata i 16 minuta, a da se krajem drugog seta nije ozlijedio, tko zna u kojem bi smjeru otišao ovaj meč.

Đere je u prvom setu bio potpuno ravnopravan suparnik Đokoviću koji se mučio s teškim vremenskim uvjetima i lošim servisom. Izrazito sparno vrijeme pod zatvorenim krovom Arthur Ashe stadiona, u početku dvoboja je više problema pričinjavalo Đokoviću. No, najtrofejniji tenisač na Grand Slam turnirima svih vremena je uspio sve to nadvladati i ‘breakom’ u desetom gemu osvojiti set.

Đere je u drugom setu prvi došao do ‘breaka’, a kod vodstva 4-2 imao je i 15-40. No, 29-godišnjak je u tom trenutku osjetio bolove u trbušnom zidu iznad lijevog kuka, propustio je obje prilike za još jedan ‘break’ i već u sljedećem gemu izgubio prednost.

Kod Đokovićevog vodstva 5-4 Đere je dobio i liječničku pomoć, ali ona nije donijela željeni rezultat. Još je jednom izgubio servis, time i drugi set, a kad je Đoković osvojio i prva dva gema u trećem setu, Đere je odlučio da je bolje predati meč.

Đokovićev sljedeći suparnik je Australac Alexei Popyrin koji je lakoćom svladao Španjolca Pedra Martineza sa 6-2, 6-4, 6-0, a sredinom kolovoza je u Montrealu osvojio svoj prvi Masters 1000 naslov.

Đoković u New Yorku brani naslov, a od prošlogodišnjeg trijumfa, četvrtog na US Openu, pokušava doći do 25. trofeja na Grand Slam turnirima, čime bi prestigao i Australku Margaret Court te postao apsolutni rekorder po broju pojedinačnih naslova na četiri najveća teniska turnira.

Jedan od najdramatičnijih dvoboja cijelog dana odigrali su Lorenzo Musetti i Miomir Kecmanović. Srpski predstavnik je gubio 2-1 u setovima, uspio izboriti peti set i kod vodstva 5-4 imao dvije meč-lopte na servis Talijana. Musetti je to izvukao, u sljedećem, dugačkom gemu došao do ‘breaka’, a potom i odservirao za konačnih 3-6, 6-4, 6-4, 2-6, 7-5.

Musettija u borbi za njegov prvi plasman u osminu finala US Opena čeka Amerikanac Brandon Nakashima, koji je prošao prva dva kola bez izgubljenog seta protiv Danca Holgera Runea i Francuza Arthura Cazauxa.

Pregled rezultata pojedinačnih mečeva u konkurenciji tenisačica i tenisača, odigranih u srijedu na US Openu, posljednjem Grand Slam turniru u sezoni.