Vaterpolo

Dašić uoči subotnje utakmice protiv Valisa: “Favoriti smo, ali baš zato nema opuštanja”

Igor Duvnjak

ŽAR I ŽELJA - Marin Dašić/Foto V. KARUZA

ŽAR I ŽELJA - Marin Dašić/Foto V. KARUZA

U subotu nam je glavna stvar to kako ćemo ući u utakmicu. To mora biti sa žarom i željom, saznanjem da nema »laganice« - kaže vaterpolist Primorja EB



RIJEKA Meteorolozi za subotu najavljuju buru da otjera oblake, vaterpolisti Primorja Erste Bank pak u subotu priželjkuju buru kojom bi otpuhali otpor valjevskih gostiju iz Valis Vege u jednoj od šest preostalih utakmica Premier Regionalne lige. Iza mlade momčadi Primorjaša je napor dugoga putovanja u Šabac i povratka između kojega se smjestila utakmica u kojoj su gosti put Rijeke krenuli praznih ruku. Osim toga, tijekom tjedna bilo je i bolesti u riječkom taboru, viroza je posjetila kapetana Tina Brubnjaka i njegova prijatelja Marina Dašića, no na opće zadovoljstvo u domaćim redovima, obojica su ozdravila i bit će na raspolaganju treneru Igoru Hiniću.


– Dobro se osjećam – zadovoljno je konstatirao Marin Dašić na već uobičajenoj klupskoj pressici uoči utakmice s Valis Vegom. – Bio sam, naime, bolestan sredinom tjedna, ali nije to bilo ništa strašno, bila je to viroza. Ništa čudno, prije toga smo dosta putovali, išli smo u Šabac, a povratak je trajao cijelu noć. Mislim da se malo svega skupilo, no najvažnije je da sam sada dobro.


Marin Dašić i društvo su se za utakmicu pripremali i u trening susretu s Mladosti, inače jednim od konkurenata s kojima su igrali i za bodove, a koji su, kao i ostali protivnici riječkih vaterpolista, svi redom bili apsolutni favoriti. S obzirom na to da su valjevski gosti na posljednjem mjestu sa samo jednim bodom, Primorjaši, koji su ih osvojili 13 više, konačno skaču u vodu s protivnikom protiv kojeg se mogu smatrati favoritima. Na Kantridi, međutim, s puno opreza razmišljaju o utakmici, ni ne pomišljajući slučajno na bilo kakvo opuštanje.




– Mi smo, istina, favoriti, ali baš zbog te činjenice ne smijemo se opustiti. U subotu nam je glavna stvar to kako ćemo ući u utakmicu. To mora biti sa žarom i željom, saznanjem da nema »laganice«.


Viktor Tončinić se još nije oporavio od ozljede, centar reprezentativnog potencijala i u subotu će bodriti suigrače s tribina. Domaći navijači će pak na djelu vidjeti Daichija Ogiharu, japanski reprezentativac je zaigrao prošle subote u Šapcu, sada ima debi pred riječkom publikom.


– Daichi Ogihara se polako uklapa u momčad, sve ide svojim tijekom. Sporazumijevanje je malo specifično, ne priča engelski baš perfektno, treba malo strpljenja. Ali, polako, bit će sve u redu. Najvažnije je da se snalazimo u igri, moramo se snalaziti – Dašićeva je poruka uoči sutrašnje utakmice na Kantridi, što počinje u 19.30 sati.