Sjajne vijesti

Svjetsko prvenstvo u para-obaranju ruke: Hrvatska osvojila 7 medalja, jedina ženska dolazi u Rijeku

Edi Prodan

Čast da bude jedina žena osvajačica medalji pripala je Riječanki Ani Jelenić koja je osvojila broncu u kategoriji 55 kilograma - kolica

Sjajne vijesti stižu nam iz glavnog grada Moldavije, Kišnjeva gdje se u organizaciji World Armwrestling Federation (WAF) održava 45. svjetsko prvenstvo u obaranju ruke kao i njegovo 26. izdanje za para obarače ruku. Upravo na para prvenstvu nevelika hrvatska ekipa postigla je fantastične rezultate, osvojila je čak sedam medalja! Zlato je u obaranju lijeve ruke pripalo Domagoju Cvitkoviću u kategoriji do 100 kilograma – kolica, kao i Luki Drokanu – 80 kilograma. U istoj je formi broncu u juniorskoj kategoriji osvojio Rudi Antolić, kao 5. mjesto u seniorskoj kategoriji do 80 kilograma.

U disciplini obaranja desne ruke medalje su još i brojnije iako nije bilo zlata. Luka Drokan zauzeo je drugo mjesto, a isto je učinio i Rudi Antolić u juniorskoj kategoriji, dok je Domagoj Cvitković došao do bronce. Čast da bude jedina žena osvajačica medalji pripala je Riječanki Ani Jelenić koja je osvojila broncu u kategoriji 55 kilograma – kolica.

– Nastupila sam na svom prvom svjetskom natjecanju u obaranju ruku i odmah medalja, rezultat je to koji je i mene iznenadio, ali rezultat je to i mog rada, treninga i učenja. Prezadovoljna sam i boravkom u Moldaviji kao i dobivenim iskustvom, a dakako da sam jednako sretna i zbog mojih kolega i općenito sjajnog nastupa naše izabrane vrste te uistinu velike kolekcije medalja koju donosimo u Hrvatsku. Sreća i ponos, divno je tako nešto doživjeti. Svakako, veliki mi je to poticaj i za budućnost, za još veću energiju koju ću unositi u svoje treninge i natjecanja, a medalja koju sam osvojila  je na neki način i obaveza da ovakve ili ako bude bilo moguće i bolje rezultate ostvarujem i na budućim prvenstvima, istaknula je zadovoljna Jelenić koja odlične rezultate postiže i u atletskim disciplinama, najbolje u bacanju kugle.

Dodajmo još da je vrlo blizu medalje Jelenić, zauzela je četvrto mjesto, bila u obaranju lijeve ruke, a jako se dobrim rezultatima, šestim i sedmim mjestom, može ponositi i Ines Fibinger koja je nastupila u kategoriji 55 kilograma.

Novi veliki izazov za ovu vrijednu i talentiranu ekipu bit će Europsko prvenstvo koje se početkom svibnja iduće godine organizira u glavnom gradu slovačke Bratislavi.