Katolički skauti

Skautski planinarski križni put 15. ožujka

Jakov Kršovnik

Foto Sergej Drechsler

Foto Sergej Drechsler



Katolički skauti Riječke nadbiskupije 15. ožujka organiziraju planinarski križni put. Okupljanje je ispred crkve Uznesenja Marijina u Crikvenici od 9 i 30, a u 10 će se u zajedničkoj molitvi krenuti šetnicom uz Dubračinu put Triblja i Drivenika gdje će se u župnoj crkvi slaviti misa, javljaju iz Riječke nadbiskupije.


– Šetnica je prikladna za sve dobne skupine, a tempo će biti umjeren i zaustavljati ćemo se na molitvu postaja križnog puta svakih 800 do 1000 metara, poručuju skauti.


Duži odmor i okrjepa predviđeni su u Triblju. Tamo će svoje svjedočanstvo vjere iznijeti fra Mario Berišić, nakon čega će hodočasnici nastaviti put prema Driveniku gdje će fra Mario služiti misu u zajedništvu s braćom svećenicima. Nakon mise je večera i druženje.




Vozači koji svoja vozila budu parkirali u Crikvenici moći će po njih otići organiziranim prijevozom tvrtke “Auto Čavrak”. Za to je potrebna prijava prije početka križnog puta u Crikvenici, ispred crkve. Za sve upite na raspolaganju je e-mail: [email protected] ili broj mobitela: 098/361-250.