4. Turnir naroda u Trebicianu

Prijateljska utakmica Slobodnog Teritorija Trsta i Slobodne Države Rijeka završila neriješeno

P. N.

Gledatelji su svjedočili pravoj nogometnoj drami koja je završila neriješenim rezultatom 3:3

U uzbudljivoj i napetoj prijateljskoj utakmici između reprezentacija Slobodnog Teritorija Trsta (STT) i Slobodne Države Rijeke (SDR), odigranoj na športnom igrišču/campo sportivo Primorec u Trebicianu (Trst), gledatelji su svjedočili pravoj nogometnoj drami koja je završila neriješenim rezultatom 3:3.

Dinamično prvo poluvrijeme

Prvo poluvrijeme bilo je iznimno intenzivno, s mnoštvom prilika s obje strane terena. STT je prvi došao u vodstvo, a nakon nekoliko odličnih prilika, uspjeli su završiti poluvrijeme s prednošću od 2:1. Gol za SDR postigao je Kovačević. Obje momčadi pokazale su borbenu igru, ali domaćini su zaslugom sjajnog golmana uspjeli održati blagu prednost pred odlazak na odmor.

Drugo poluvrijeme: Preokreti i kontroverze

U drugom dijelu susreta, Triestini su dodatno povećali svoju prednost na 3:1 nakon što su realizirali kazneni udarac. Međutim, Fiumani iz Slobodne Države Rijeke nisu posustali. Smanjili su golom Todorovića na 3:2, nakon čega su im poništena čak dva gola zbog dvojbenih zaleđa.

Unatoč svemu, reprezentacija SDR je zadržala visok tempo i u dramatičnoj završnici golom Masije uspjela izjednačiti na 3:3, što je na kraju rezultiralo poštenom podjelom bodova.

Za reprezentaciju SDR su nastupili: Tadić Mateo, Todorović Dejan, Mjeda Marcel, Kristijan Jurišević, Goran Turina, Ponisch Andrea, Nikola Kovačević, Mateo Švorinić, Vedran Stefanović, Elia Prelaz, Elvis Harbaš, Daniele Masia.

Utakmica između „Libertas-FTT“ (Libertas Trst Svobodno Tržaško Ozemlje) i reprezentacije Slobodne Države Rijeka (Stato Libero di Fiume) održana je u okviru 4. izdanja „Turnira naroda“ kojim se obilježila 77. obljetnica osnutka Slobodnog Teritorija Trsta.