
FOTO: TZOK i KŠR Gorovo
povezane vijesti
Vremenski uvjeti su napokon bili odlični kako bi nordijski hodači došli na svoje, pa se više nego uspješno nastavila odlična suradnja TZO Kostrena te KŠR Gorovo i Nordic Walking Teama Opatija koja godinama okuplja zaljubljenike u zdrav način života. Podsjetimo, ove će godine, zaključno s 27. travnja, Kostrena još jednom biti središte ove popularne aktivnosti pod nazivom “Korakom do zdravlja” – nordijsko hodanje i pješačenje stazama Kostrene”.

FOTO: TZOK i KŠR Gorovo
Već prvim izdanjem hodači su pokazali koliko vole Kostrenu i njene staze, pa ih se okupilo četrdesetak te su svi uživali u odličnoj kostrenskoj nedjelji. Po okupljanju na Žurkovu, hodače je pozdravila direktorica TZO Kostrena Jelena Anđelić koja je potom hodače počastila autohtonom kostrenskom tortom, a nakon vježbi zagrijavanja, odlično raspoložena povorka krenula je na pohod atraktivnom stazom: Žurkovo (JK Galeb) – Viktor Lenac – šumski put – Solin – trim staza – Sopalj – Stipići – Rožmanići – put mora – Žurkovo. Zahtjevna stazu dužine 12 km, hodači su savladali za 3:30 sata hoda.

FOTO: TZOK i KŠR Gorovo
Kako je to već ustaljena praksa, organizator je za sve sudionike programa osigurao štapove za hodanje, a po završenom pohodu domaćini su najavili nordijsko-hodačko druženje i naredne nedjelje, kada će ljubitelji aktivnosti u prirodi imati priliku hodati stazom „Kuća kostrenskih pomoraca“. O detaljima će domaćini javiti uskoro, a već sada je jasno da nikako ne bi trebalo propustiti narednu kostrensku nedjelju.

FOTO: TZOK i KŠR Gorovo