Stečajni postupak započet 2011. godine time se svodi na rasprodaju preostale imovine, čija je vrijednost još uvijek znatna, ali je teško predvidjeti koliko će to trajati, jer nema previše zainteresiranih kupaca, a i novac od prodaje teško da će pokriti veći dio dugova ovog poduzeća
RIJEKA » Sa zadnjim danom 2014. godina Transadria u stečaju je i službeno prestala obavljati djelatnost, potvrdio je stečajni upravitelj Zdravko Čupković, čime je ovaj nekadašnji riječki špediterski gigant definitivno otišao u povijest. S prestankom poslovanja, koje se u zadnje vrijeme odvijalo uglavnom na graničnim prijelazima prema BiH i Srbiji te manjim dijelom u Rijeci, prestali su važiti i ugovori o radu za većinu od 65 radnika Transadrije, koliko ih je bilo zaposleno do 31. prosinca, a u radnom su odnosu ostali samo djelatnici koji rade na čuvanju i održavanju upravne zgrade u Rijeci te dio administrativnih radnika. – Kako su dijelovi zgrade u najmu, zaposleni ostaju portiri, a raditi je nastavio i manji broj djelatnika nužnih za financijske obračune i ostale administrativne poslove, rekao je Čupković, dodajući kako je veći dio radnika na graničnim prijelazima u Slavoniji (od njih 35, op.a.) prešao u radni odnos kod drugih poslodavaca.
Kao razlog prestanku poslovanja, Čupković je još prije mjesec dana naveo predugačke postupke natječaja za koncesije na graničnim prijelazima, što je, kako je kazao, zbog zakonskih rokova dovelo Transadriju u situaciju da mora u likvidaciju, iako je društvo u stečaju u ovoj godini ostvarilo dobit od oko 200 tisuća kuna. Stečajni postupak Transadrije, započet 2011. godine, time se svodi na rasprodaju preostale imovine, čija je vrijednost još uvijek znatna jer osim upravne zgrade na Rivi Boduli, društvo u svom vlasništvu ima i niz poslovnih i stambenih nekretnina u brojnim hrvatskim gradovima. Koliko će to trajati, teško je predvidjeti, jer nakon početnih uspjeha na sudskim dražbama, kada je prodano nekoliko nekretnina, i to po vrlo konkurentnim cijenama, interes potencijalnih kupaca je jenjavao. Upravna zgrada, primjerice, na prvoj je dražbi ponuđena po cijeni od 11 milijuna i 250 tisuća eura, da bi kasnije cijena padala do sedam milijuna, no unatoč tome na niti jednoj od održanih dražbi nije bilo zainteresiranih za ovu superatraktivnu nekretninu, smještenu na samoj morskoj obali u najužem centru Rijeke.
Opširnije u tiskanom izdanju