
Marko Filipović i Christoph Schoefboeck / Foto Marko Gracin
Grad Rijeka i Erste Banka potpisali sporazum o sponzorskim i donacijskim suradnjama
povezane vijesti
Svečano potpisivanje sporazuma o sponzorskim i donacijskim suradnjama za 2025. godinu između Grada Rijeke i Erste banke održano je danas u Salonu Grada.
Sporazumom se daje podrška riječkim sportskim i kulturnim manifestacijama te sportskim klubovima, a ukupna vrijednost sporazuma iznosi 336 tisuća i 189 eura.
Sporazum su potpisali gradonačelnik Rijeke Marko Filipović i predsjednik Uprave Erste&steiermärkische bank d.d Christoph Schoefboeck.
Dugogodišnji partner
Potpisivanju su, uz predstavnike Grada Rijeke i Erste banke, prisustvovali i predstavnici ustanova, klubova te manifestacija koje će Erste banka podržati u 2025. godini, a to su Vaterpolo klub Primorje Erste Bank, Riječki Karneval, Homo si teć, Fiumanka, Međunarodni festival malih scena, HNK Ivana pl. Zajca – Baletni ansambl, Women’s Weekend, Ženski rukometni klub Zamet, Rijeka Boat Show, Prve riječke mažoretkinje, Gradska glazba Trsat i Riječka udruga karnevalista.
Riječki gradonačelnik Marko Filipović ovom je prigodom kazao da je Erste banka dugogodišnji partner Grada.
– To podrazumijeva značajnu podršku sportu, kulturi te brojnim manifestacijama koje su davno prerasle lokalne okvire i svrstavaju Rijeku na, ne samo turističku mapu Hrvatske, nego i šire regije.
Ove godine je i proširen spektar potpora i drago mi je da je Erste i u tom segmentu pomogla udruge koje čine identitet grada. Erste je prijatelj kulture, a značajan je i doprinos sportskim klubovima.
Definitivno pomoć dobro dođe, a siguran sam da će se nastaviti i u godinama koje slijede. Erste nikada nije mijenjala svoje sjedište – ono je uvijek u Rijeci, i vjerujem da će tako i ostati, rekao je Filipović.
Nastavak suradnje
Schoefboeck je istaknuo da se veseli nastavku suradnje.
– To je, rekao bih, nastavak dugogodišnje suradnje, suradnje koja traje desetljećima, između naše institucije i Grada, koja ide dalje.
U ovim vremenima kakva živimo mislim da je jako važno imati pouzdanog partnera, kojeg mislim da Grad ima u našoj banci. Suradnju ćemo naravno nastaviti i veseli me taj kontinuitet koji imamo.
Mi općenito ne ulazimo u neku suradnju ili potporu nekoj manifestaciji jednom ili dvaput, samo da se pokaže ili vidi da se nešto događa, nego nam je uvijek cilj dugoročna suradnja, a koja se ovdje sada i širi.
Sjedište banke je u Rijeci, i tu će i ostati – uvijek to ponavljam, te se veselim daljnjoj suradnji, sportskim uspjesima, kulturnim i drugim manifestacijama, zaključio je Schoefboeck.