Odluka Senata

Dva nova programa cjeloživotnog obrazovanja na Sveučilištu u Rijeci. Predavat će i europski stručnjaci

Ingrid Šestan Kučić

Foto Vedran Karuza

Foto Vedran Karuza

Radi se o programima Marketinška komunikacija u digitalnom okruženju te Mentalno zdravlje i dobrobit u odgoju i obrazovanju



RIJEKA – »Marketinška komunikacija u digitalnom okruženju« i »Mentalno zdravlje i dobrobit u odgoju i obrazovanju« novi su programi cjeloživotnog obrazovanja koji su dobili zeleno svjetlo Senata Sveučilišta u Rijeci.


Program »Marketinška komunikacija u digitalnom okruženju« izvodit će se na Fakultetu za menadžment u turizmu i ugostiteljstvu te nosi 15 ECTS bodova.


Program je podijeljen u tri glavna dijela, gdje polaznici pohađaju nastavu u trajanju od 150 sati.


Završni ispit




Prvi dio obuhvaća obvezni kolegij sveučilišnog diplomskog studija Marketing u turizmu, Integrirana marketinška komunikacija, koji donosi temelje za osmišljavanje i provođenje cjelovite integrirane marketinške komunikacije, pokriva uloge, oblike, procese i ciljeve marketinške komunikacije, oblikovanje promocijskog plana te upravljanje marketinškim komunikacijskim miksom, upravljanje odnosima s potrošačima te društvene i etičke odrednice komunikacije.


Drugi dio uključuje obvezni kolegij sveučilišnog diplomskog studija Marketing u turizmu, Digitalni marketing, koji razmatra specifičnosti upravljanja marketinške komunikacije u digitalnom okruženju, dok je treći dio izborni kolegij sveučilišnog diplomskog studija Društvene mreže i influencer marketing, koji podučava učinkovito plasiranje brenda, proizvoda i usluga koristeći različite platforme društvenih medija.


Ovim programom pruža se sveobuhvatno znanje upravljanja marketinške komunikacije na digitalnim kanalima te odgovara na izazove oblikovanja integrirane marketinške komunikacije u digitalnom okruženju. Nakon izvršenih obveza predviđenih za svaki kolegij, polaznici polažu završni ispit.


Gostujuća predavanja


»Mentalno zdravlje i dobrobit u odgoju i obrazovanju« program je Učiteljskog fakulteta, a izvodit će se u ljetnom semestru, od početka ožujka do sredine lipnja i to hibridno, na način da će u okviru svakoga kolegija 30 sati biti održano u učionici, a 15 sati online.


Razlog tome planirana su gostujuća predavanja europskih stručnjaka iz područja socijalno-emocionalnog učenja, otpornosti i mentalnog zdravlja djece i mladih te odgojno-obrazovnih djelatnika, kao i otvorenost ponuđenog programa cjeloživotnog učenja odgojiteljima i učiteljima razredne nastave u cijeloj Hrvatskoj.


Pored toga, pojedini oblici rada koji iziskuju veći angažman od polaznika, kao što su refleksivne grupe i rasprave u okviru seminara i vježbi, izvoditi će se online.