Program je do sada završilo 230 polaznika u šest godina. Većina polaznika su menadžeri uspješnih kampova
povezane vijesti
Na Fakultetu za menadžment u turizmu i ugostiteljstvu Sveučilišta u Rijeci uspješno je promovirana 6. generacija polaznika »MKR programa« pod vodstvom doc. dr. sc. Josipe Cvelić Bonifačić, voditeljice programa i stručnog tima suradnika.
Prisutnima su se prigodnim riječima obratili dekanica Fakulteta prof. dr. sc. Sandra Janković, predstavnik Hrvatske turističke zajednice Jure Galić te predstavnica Turističke zajednice Kvarnera Marica Mogorović.
Vrijedni bodovi
Na svečanosti su sudjelovali gospodarstvenici te predstavnici Kamping udruženja Hrvatske koji godinama nagrađuju najboljeg polaznika posebnom nagradom.
Ovogodišnji dobitnik nagrade za najboljeg polaznika je Igor Černigoj iz tvrtke Valamar Riviera, iz kampa Premium Istra Camping resort.
Svečanost su uvećali profesori i predavači iz prakse koji sudjeluju u ovom jedinstvenom programu cjeloživotnog obrazovanja.
Osim diploma, uspješnim dovršetkom ovog programa i položenim ispitom polaznici stječu i vrijednih 10 ECTS bodova koje mogu iskoristiti u svom daljnjem obrazovanju.
Svečana promocija završena je razgledom Fakulteta te zajedničkim druženjem polaznika, profesora i gostiju u vrtu Fakulteta u Iki, priopćili su s fakulteta.
Program cjeloživotnog obrazovanja na Fakultetu za menadžment u turizmu i ugostiteljstvu završilo je do sada 230 polaznika u šest godina.
Većina polaznika su menadžeri uspješnih kampova, a dio polaznika nakon pohađanja programa otvorili su poznate i uspješne kampove kao što su kamp Plitvice, kamp Ugljan i drugi.
Može se stoga ustvrditi da je ovaj program obrazovanja uvelike pridonio ukupnoj kvaliteti hrvatskih kampova koju ADAC ocjenjuje na 2. mjestu u Europi.
– Fakultet za menadžment u turizmu i ugostiteljstvu nastavlja s aktivnostima na obrazovanju u području kampinga i outdoor ugostiteljstva.
U postupku akreditacije je prvi europski studij »Master of sustainable outdoor hospitality management« koji bi prve studente trebao primiti najesen 2023. godine.
Radi se o združenom studiju sa Sveučilištem u nizozemskoj Bredi i Sveučilištem u španjolskoj Gironi, koji će kroz studij u tri zemlje te provođenje prakse u najboljim europskim kampovima obrazovati buduće vlasnike i menadžere u pravcu održivog razvoja i upravljanja outdoor smještajem, ali i destinacijama – naveli su s FMTU-a.
Kvalitetni kampovi
U okviru Europskog zelenog plana, kampovi postaju jedan od najkonkurentnijih oblika smještaja, a COVID pandemija učinila ih je apsolutnim pobjednikom – u Republici Hrvatskoj kampovi su u 2021. godini ostvarili samo 8 posto manje noćenja u odnosu na 2019. godinu, te se očekuje da će 2022. godina označiti povratak na rezultate najboljih godina.
Visoku kvalitetu kampova Hrvatska može sigurno zahvaliti i obrazovanju koje već šest godina sustavno provodi Fakultet za menadžment u turizmu i ugostiteljstvu u suradnji s Kamping udruženjem Hrvatske.
– Iskreno nas veseli rekordan broj prijavljenih polaznika na program koji već pet godina uspješno održavamo na Fakultetu za menadžment u turizmu i ugostiteljstvu u Opatiji.
Cjeloživotno obrazovanje danas je nužnost i garancija kvalitete usluge. Ovaj jedinstveni program cjeloživotnog obrazovanja – Menadžmenta kamping resorta – pohađaju zaposlenici i menadžment kampova, ali svake godine imamo i sve više privatnih polaznika koji žele postati kamping poduzetnici ili se dodatno educirati.
Fakultet prepoznaje važnost i mogućnost razvoja ove vrste smještaja, posebno u okviru Europskog zelenog plana, ali i postpandemijskog turizma, te planiramo i otvaranje prvog Europskog master studija iz Održivog menadžmenta outdoor ugostiteljstva u 2023. godini – rekla je dekanica Fakulteta prof. dr. sc. Sandra Janković.