Potvrdili kvalitetu

Malinskarski stolnotenisači osvojili 34 medalje na Prvenstvu jadranskih otoka

Mladen Trinajstić

Foto STK Malinska-Dubašnica

U Veloj Luci na Korčuli održano je 12. izdanje Prvenstva jadranskih otoka u stolnom tenisu, već tradicionalnom sportskom druženju otočana sudjelovanje u kojem, od samog utemeljenja tog nesvakidašnjeg i više no dobrodošloga oblika međuotočne suradnje, redovito sudjeluju i stolnotenisači s otoka Krka, točnije članice i članovi STK Malinska-Dubašnica.

Na ovom prvenstvu tako su nastupila čak 43 natjecatelja iz spomenutog malinskarkog sportskog kolektiva koji kroz svoje područne sekcije okuplja ljubitelje i ljubiteljice tog sporta s cijelog otoka Krka.

U konkurenciji čak 121 natjecatelja sa šest otoka – Korčule, Brača, Zlarina, Paga, Lošinja i Krka malinskarski su natjecatelji potvrdili svoju brojčanu ali i nadmoć u kvaliteti, te su u konačnici osvojili 34 medalje, pohvalio nam se član vodstva spomenutog sportskog udruženja, Čedomir Miler.

Doznali smo da su otočni stolnotenisači iz Vele Luke svojim kućama ponijeli čak 12 zlatnih, 8 srebrnih te 14 brončanih medalja.

Pri tom je dvanaest odličja osvojeno u ženskoj konkurenciji, 20 u muškoj konkurenciji, a dva su seta medalja naši predstavnici osvojili i u igri parova, rekao je nadalje Miler predstavivši nam i da se ovogodišnje Prvenstvo jadranskih otoka u stolnom tenisu odvijalo u čak 16 kategorija, te u i igri parova.

U konkurenciji “klinceza” broncu je tako osvojila Lucija Bogović, dok su u kategoriji najmlađih kadetkinja srebrom i broncom svoje nastupe ovjenčale Antonija Bogović i Dora Piteša.

U kategoriji mlađih kadetkinja srebro je odnijela Mia Piteša, a broncu Doria Arabadžić. Kod kadetkinja je zlato osvojila Marija Bogović, srebro pak Leona Šantić, a bronce Katja Stulić i

Lena Arabadžić. I u konkurenciji mlađih juniorki Krčanke su ponijele sve tri medalje pa je zlatom ovjenčana Laura Šakić, srebrom Lana Bogović a broncom Mirta Erić. Zlatom je svoj nastup zaključila i seniorka Mateja Magličić.

U muškoj su konkurenciji razloga za slavlje imali najmlađi kadeti Arian Okanović koji je osvojio zlatko, i njegov klupski kolega Jakov Dujmović koji je izborio broncu.

Zlatnu je medalju u kategoriji mlađih kadeta ponio i Timon Kralj, ispred svojih klupskih kolega Davida Dujmovića s osvojenim srebrom, i Juliana Kvasića s broncom.

U konkurenciji kadeta zlato je pripalo Mati Matkoviću, a bronca Mihaelu Boriću dok je u konkurenciji mlađih juniora Adrian Šakić osvojio zlatnu, Kristijan Pavačić srebrnu, a Dominik Kotromanović i Anteo Muzurović Janeš brončanu medalju.

U juniorskoj kategoriji Matija Strilčić odnio je najsjajnije odličje, a Lucijan Ljutić i Ivan Bogović ono brončano, osvojenim trećim mjestima.

I u kategoriji seniora Krčani su imali razloga za slavlje jer je zlato osvojio Adrian Šantić, i to ispred srebrnoga Nikole Baše. U klasi veterana 60+ zlato je osvojio Čedomir Miler, a broncu Blaženko Pavičić.

U kategoriji 70+ najbolji je bio zlatni Antun Plivelić. Nikola Baša i Adrian Šantić najsjajnije su odličje ponijeli i u nastupu parova, dok su Matija Strilčić i Adrian Šakić osvojili srebro.

Na ovom prvenstvu nastupili su još, ali nisu uspjeli doći do medalje i Elena Kvasić, Adriana Črep, Lucija Strilčić, Miriam Barbiš, Filip Blažević, Ruben Blažević, Borna Kavaš, Emanuel Košić, Leonardo Šplehar, Paolo Barbiš te Alen Šantić.

Krčki su nam se reprezentativci pohvalili i činjenicom da je ovo bio njihov najbolji, odnosno osvojenim odličjima najuspješniji nastup na stolnoteniskom Prvenstvu jadranskih otoka.