51. izdanje

Program Marunade i ove godine obogaćen boćarskim turnirom

Radovan Trinajstić

Program tradicionalne ovogodišnje manifestacije, lovranske Marunade i ove godine bio je obogaćen s 51.izdanjem Boćarskog turnira kojeg su uspješno organizirali članovi Boćarskog kluba Lovran.

Ovogodišnji turnir parova imao je međunarodni karakter jer su na njemu uz hrvatske ekipe nastupili i boćari iz Slovenije i Italije.

Ukupno je nastupilo 14 ekipa i to: Lovran s dvije ekipe, Veprinac, Ročko Polje, Studena, Marinići, Reprezentacija Hrvatske, slovenske ekipe iz Postojne s dvije ekipe Pivka, Sežana, Ilirska Bistrica, te talijanska ekipa Fiumicello iz pokrajine Udine.

Turnir se odigravao na lovranskom boćalištu. Nakon međusobnog razigravanja unutar grupa četiri najbolje plasirane ekipe nastavile su svoje eliminacijsko natjecanje.

Pobjednik ovogodišnjeg bocarskog turnira je je Reprezentacija Hrvatske u sastavu: Filip Klarić i Lovro Šipek koja je u finalu tijesnim rezultatom 9:8 pobijedila boćarski par Veprinca u sastavu Marko Mihalić i Aleksandar Bradičić.

U borbi za treće mjesto na turniru ekipa Lovran II pobijedila je talijansku ekipu Fiumicello rezultatom 13:1. Za najboljeg “koštadora” proglašen je Dario Beganović iz ekipe Lovran II, a za najboljeg izbijača proglašen je boćar ekipe Studene, Matija Valenčić.

Sve najbolje plasirane ekipe i pojedinci na ovom boćarskom turniru nagrađeni su medaljama i peharima za ostvareni plasman. Uspješnosti turnira svojom potporom pripomogli su Općina Lovran, TZ Lovran i lovranski hotel ” Excelsior”.