Otočac

Teakwondo je vještina puno veća od puke “makljaže”

Marin Smolčić

Nikola Pemper

Na netom održanom prvenstvu Hrvatske za mlađe kadete 2024. nastupilo je 372 mlađa kadeta. Taekwondo klub Gacka iz Otočca predstavljala su tri natjecatelja koji su osvojili – tri medalje. Pri tome su 1. mjesto osvojili Jakov Krpan u kategoriji 33 kg i Ivan Marincel do 36 kg.

Srebrnu kolajnu osvojio je Ivano Krpan u kategoriji do 57 kg. Pri tome je važno istaknuti kako je Otočanin Jakov Krpan nakon pet pobjeda u sveukupnom poretku zauzeo 2. mjesto.

Ovi su uspjesi za Taekwondo klub Otočac „stara novost“ još od osnutka 1990. godine. Dugogodišnji trener i predsjednik kluba je Nikola Pemper (68), sportski fajter koji odavno nema mjesta gdje bi doma i u klubu pohranio sve osvojene medalje i pehare.

„Naš klub ima 50-ak stalnih članova. Redovno i vrlo disciplinirano treniramo, što nam stalno donosi medalje. Rad s mladim generacijama uvijek smo smatrali prioritetnim, što se pokazalo i na zadnjem državnom prvenstvu održanom u Ivanja Reci.

U kategoriji za mlađe kadete nastupila su naša tri natjecatelja i doma donesli dva zlata i jedno srebro tako da smo u ukupnom poretku u Hrvatskoj trenutno vice-prvaci, dok je TKK „Marijan“ iz Splita na prvom mjestu.

Svakako nije neskromno reći kako su članovi našeg kluba već godinama po uspjesima u samom vrhu države. Tome su razlog svakako dobar i uporan rad, bez preskakanja treninga, skromno pripovijeda trener Nikola Pemper.