Tribina je održana u dvorani Razvojnog centra Ličko-senjske županije u okviru provođenja projekta „Donesimo osmijeh“
povezane vijesti
U organizaciji Ličko-senjske županije i Ženske grupe “Korak” iz Karlovca održana je danas Javna tribina na temu „Iskustvo i izazovi u radu sa ženama žrtvama nasilja i nasilja u obitelji“. Tribina je održana u dvorani Razvojnog centra Ličko-senjske županije u okviru provođenja projekta „Donesimo osmijeh“ financiranog iz Europskog socijalnog fonda, Operativni program Učinkoviti ljudski potencijali 2014.-2020.
O važnosti ove teme u uvodnom dijelu je govorila Valentina Zdunić, pročelnica Odjela za društvene djelatnosti Ličko-senjske županije, dok je Dragina Mandić Jakšić, voditeljica skloništa za žrtve nasilja u obitelji koje djeluje unutar Udruge „Korak“ iz Karlovca elaborirala ovu vrlo osjetljivu temu i sa slušateljima podijelila svoja iskustva.
-Danas želimo izložiti naš model rada i brojna znanja, pri čemu u dugogodišnjem radu imamo veliko iskustvo. Bit će to primjeri dobre prakse, a po principu Javne tribine bit će ovo prigoda svim nazočnima da postave pitanja. U proteklom periodu bilo je puno izazova s kojima smo se susretali u radu, a ovo je prigoda da ta iskustva prezentiramo, kao i načine na koje iz prevazilazimo.
Ovo je Javna tribina u kojoj mogu sudjelovati svi koji su vezani uz ovu problematiku i šira javnost. Želimo da s ovako važnom temom unutar projekta „Donesimo osmijeh“ bude upoznato što više ljudi, udruga i ustanova. Danas se održava tek prva od ukupno pet javnih tribina koja će progovarati o toj temi. Ciljevi ovoga projekta vezani su uz uspostavu skloništa za žrtve nasilja u obitelji u Ličko-senjskoj županiji. Vrlo važan cilj ovih tribina je podizanje svijesti javnosti o problemu nasilja u obitelji. Ove godine se obilježava 21 godina od kada Udruga „Korak“ ima svoje sklonište za žrtve nasilja u obitelji, ponosno je istaknula predavačica Dragina Jakšić Mandić iz Udruge „Korak“.
Nedavno osnovano sklonište za žene i obitelji žrtve nasilja u Ličko-senjskoj županiji trenutno ima 13 korisnika, mahom žena, ali i male djece.