Senjski boksač

Dino Selak osvojio zlatnu medalju na Zagreb Openu

Dorotea Prpić

Trener Veselin Vesko Lakičević i Dino Selak sa zlatom

Zapažen uspjeh senjskog boksača na 13. izdanju jakog međunarodnog turnira za kadete i juniore

SENJ – Na međunarodnom turniru za kadete i juniore, 13. izdanju Zagreb Opena, mladi boksač Dino Selak iz Senja osvojio je zlato. To je još samo jedno u nizu medalja koje je Dino do sada osvojio, a koje itekako potvrđuju njegove sportske kvalitete, ali i bogato iskustvo i znanje njegova trenera Veselina Lakičevića Veska koje mu bezrezervno prenosi. Na turniru je sudjelovalo čak 115 natjecatelja iz Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Njemačke, Irske, Latvije, Moldavije, Slovenije, Slovačke, Srbije i Ukrajine.

Mladi i perspektivni Dino Selak je juniorski prvak države i član hrvatske boksačke reprezentacije, a na ovom natjecanju bio je nositelj pa nije boksao u prvom kolu, ali je u druga dva kola nadmoćno pobijedio. U juniorskoj konkurenciji u kategoriji od 63 do 66 kg Dino je u polufinalu pobijedio prvaka Slovenije Davida Rumeca, a u finalu četverostrukog prvaka Slovačke Mariana Piteka.

Dino je samozatajni srednjoškolac koji uspješno usklađuje srednjoškolske obveze s napornim treninzima. Najprije se okušao u rukometu, ali se nakon toga opredijelio za boks i već sa svojih 13 godina počeo je nizati medalje. Novom medaljom svog boksača itekako je zadovoljan i njegov trener Lakičević, osnivač Boksačkog kluba Senj, koji trenira i još nekoliko uspješnih boksača, među ostalim i boksačicu Niku Lopac, peterostruku prvakinju Hrvatske i osvajačicu dvostruke bronce s Europskog prvenstva u svojoj dobnoj skupini.

Već sljedeći mjesec Dina čeka novi ogled na Balkanskom prvenstvu u boksu u Loznici u Srbiji, za što se prema proceduri čeka potvrda Hrvatskog boksačkog saveza.