
Foto V. KARUZA
Ideja ovog događanja je da se budućim srednjoškolcima omogući da iz prve ruke vide što znači obrazovanje za obrtnička zanimanja i kakve perspektive ono nosi za zapošljavanje
povezane vijesti
„Uzmi život u svoje ruke” manifestacija je koja je danas u Rijeci, na Trgu 128. brigade, okupila učenike i njihove mentore iz srednjih strukovnih škola s područja čitave Primorsko-goranske županije. Naime, predstavljanje svega onoga što se može naučiti u osam županijskih strukovnih škola organizirala je Obrtnička komora Primorsko-goranske županije u suradnji s područnim udruženjima obrtnika, a u programu su sudjelovali i kreatori digitalnih sadržaja, popularno zvani tiktokeri Ana i Ivan Tokić, Laura Pavlović te Pino Kovačević.
Ideja ovog događanja je da se budućim srednjoškolcima omogući da iz prve ruke vide što znači obrazovanje za obrtnička zanimanja i kakve perspektive ono nosi za zapošljavanje. Emil Priskić, predsjednik Obrtničke komore PGŽ, stoga je kazao kako se upravo na ovaj inovativan način pokušalo pripremiti ovo događanje s kojeg će se dojmovi objavljivati i komentirati na društvenim mrežama.
– S nama su u projektu partnerske obrtničke škole koje su prezentirale sve ono što mogu ponuditi učenicima kako bi postali dobri obrtnici i vrijedni radnici, kazao je Priskić.
Zainteresirani osnovci i njihovi roditelji iz prve su, dakle, ruke mogli saznati sve o upisima u ove škole, ali i iskustva učenika koji već „bruse zanat” i na najbolji način pokazuju koliko su naučili. Na ovom malom sajmu obrtničkih zanimanja našlo se doista hvalevrijednih učeničkih radova, od modnih kreacija i frizura, do inovativnih proizvoda od drva poput košare-stolića Wood2Go učenika iz Drvodjeljske i strojarske škole, ili metalnih vrata autora učenika Centra za pružanje usluga u zajednici Mali Lošinj. Što su sve u školama naučili budući majstori može se vidjeti i na službenom TikTok profilu Obrtničke komore PGŽ, kao i na profilima tiktokera uključenih u projeklt, a koji svojim objavama podržavaju ovu hvalevrijednu inicijativu.